Skip to main content

Finanšu ministrs tikās ar Dānijas vēstnieku Latvijā

Piektdien, 26. novembrī, finanšu ministrs Andris Vilks iepazīšanās vizītes ietvaros tikās ar Dānijas vēstnieku Latvijā Pēru Karlsenu (Per Carlsen). Abas puses pārrunāja Latvijas 2011. gada budžeta sagatavošanas grafiku, plānoto strukturālo reformu iespējas, kā arī turpmāko sadarbību starp abām valstīm.

Finanšu ministrs, informējot vēstnieku par pašreizējo ekonomisko situāciju Latvijā, norādīja: „Neskatoties uz ekonomiskajām grūtībām, jau tagad valstī ir vērojama pakāpeniska ekonomikas atveseļošanās: mūsu eksports pieaug, pamazām stabilizējas situācija darba tirgū, kā arī vērojams produktivitātes pieaugums. Rezultātā IKP pieaugums apliecina Latvijas tautsaimniecības atgriešanos uz atjaunošanās ceļa.”

Ministrs ar vēstnieku arī apsprieda jautājumus par energoresursu taupīšanas pasākumiem. Ņemot vērā, ka Dānijā jau vairākus gadus tiek pievērsta sevišķa vērība šiem jautājumiem, vēstnieks pauda gatavību no savas valsts puses nodrošināt nepieciešamo atbalstu šīs politikas realizēšanā.

Tāpat P. Karlsens uzsvēra Dānijas gatavību sniegt atbalstu Latvijai cīņā ar pelēko ekonomiku.

Finanšu ministrs pateicās vēstniekam, kā arī Dānijas valdībai kopumā par sadarbību ar Latviju. Vēstnieks atzinīgi novērtēja Latvijas valdības paveikto ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kā arī abu valstu līdzšinējo sadarbību.
 

Informācijas sagatavotājs:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu