Skip to main content

Finanšu ministrs turpina diskusijas ar LPS par nodokļu ieņēmumu prognozēm un pašvaldību aizņemšanās nosacījumiem vidējā termiņā

Pirmdien, 26. augustā, Finanšu ministrs Andris Vilks un Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdi, valdi un speciālistiem. Tikšanās laikā tika pārrunātas nodokļu ieņēmumu prognozes pašvaldību budžetā, kā arī pašvaldību iespējas aizņemties 2014. gadā un vidējā termiņā.

„Veidojot budžetu, ļoti būtisks ir dialogs ar pašvaldībām, jo lēmums par budžeta apstiprināšanu ietekmē ikkatru iedzīvotāju visos Latvijas novados un pilsētās. Šodien notikušajā tikšanās reizē uzklausījām pašvaldību vadītāju viedokļus attiecībā uz pašvaldību aizņemšanās nosacījumiem un to pilnveidošanas iespējām. Tomēr kā vienmēr pašvaldībām pats būtiskākais jautājums bija par nodokļu ieņēmumiem, tajā skaitā iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem. Iepazīstoties ar prognozētajiem nodokļu ieņēmumiem, pašvaldības atzina tos par sev labvēlīgiem”, norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Sanāksmes laikā FM pārstāvji iepazīstināja ar nodokļu ieņēmumu prognozēm pašvaldību budžetā. Tika sniegts ieskats par makroekonomiskās attīstības rādītājiem, tostarp IKP izaugsmes prognozēm, izmaiņām nodarbinātībā, vidējā darba samaksā un bezdarba līmenī, norādot uz iespējamajiem pozitīviem un negatīviem riskiem. LPS pārstāvji tika iepazītināti arī ar nodokļu ieņēmumiem esošajā gadā, kā arī plānotajām likumdošanas izmaiņām, kam ir būtiska ietekme uz pašvaldību budžetiem. Pašvaldībām tika sniegta apkopota informācija arī par nodokļu ieņēmumu prognozēm vidējā termiņā no 2014. līdz 2016. gadam.

Sanāksme tika turpināta ar FM prezentētajiem pašvaldību aizņemšanās nosacījumiem 2013. gadā, kā arī priekšlikumiem un risinājumiem 2014.-2016. gadam aizņēmumu nosacījumu pilnveidošanai.

Sanāksmes noslēgumā FM un LPS vienojās par vēl divām tikšanās reizēm, kas notiks 11. un 18. septembrī. Tad plānotas jau daudz detalizētākas diskusijas gan par nodokļu ieņēmumiem, gan izdevumiem, kā arī aizņemšanās iespējām 2014. gadā un vidējā termiņā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu