Skip to main content

Finanšu ministrs un ASV vēstniece Latvijā ir vienisprātis par nepieciešamo ieguldījumu Latgales attīstībā

Ceturtdien, 31. maijā, finanšu ministrs Andris Vilks atvadu vizītē Finanšu ministrijā uzņēma ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi (Judith G.Garber), kuras pilnvaru termiņš beigsies šā gada 19. jūnijā. Tikšanās laikā tika pārrunāti gan aktuālie ekonomiskie notikumi Latvijā, gan nākotnes redzējums un jau līdz šim paveiktais.

Sarunu gaitā ministrs un vēstniece bija vienisprātis par nepieciešamību īpašu uzmanību pievērst Latgales reģiona attīstībai, lai tajā veicinātu gan ekonomisko izaugsmi, gan iedzīvotāju vēlmi piedalīties reģiona attīstībā ar savām idejām un darbu. Finanšu ministrs norādīja, ka Latvijas valdība jau ir lēmusi par budžeta virssaistību uzņemšanos, lai īstenotu vairāk Eiropas Savienības fondu projektu Latgalē. Mērķis ir radīt jaunas darbavietas, kā arī ērtu un saistošu vidi, kurā Latgales iedzīvotājiem attīstīt savas biznesa idejas, piemēram, loģistikas, transporta un citās nozarēs.

A. Vilks tikšanās laikā informēja vēstnieci arī par darbu pie nākamā gada valsts budžeta, par pozitīvajām iespējām Latvijai sasniegt mērķi un iestāties eirozonā, kā arī paveikto ēnu ekonomikas īpatsvara samazināšanā. „Ar ēnu ekonomikas mazināšanos mēs raidām signālu gan paši sev, gan visai pasaulei par investīcijām labvēlīgu vietu. Es paredzu, ka progresu šajā jomā redzēsim, arī šim gadam noslēdzoties,” sacīja A. Vilks.

Vēstniece ministram izteica pateicību par ciešo un veiksmīgo sadarbību un pauda gandarījumu par Latvijas valdības darbu ekonomisko grūtību pārvarēšanā. „Latvija bija sarežģītā ekonomiskā situācijā, bet jūs no tās izkļuvāt ļoti veiksmīgi. Latvijas iedzīvotāji vēl neapzinās, cik daudz citu valstu jūs uzskata par piemēru,” viņa uzsvēra sarunas noslēgumā.

Arī finanšu ministrs pateicās vēstniecei par ieguldījumu Latvijas attīstībā tik izaicinājumiem pilnā laikā, kādi ir bijuši pēdējie gadi.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
FM Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr. 6709540512
[email protected]

 

Dalies ar ziņu