Skip to main content

Finanšu ministrs vadīs neformālo ECOFIN sanāksmi Rīgā

No 23. līdz 25. aprīlim Latvijas prezidentūras laikā Rīgā norisināsies vairākas augsta līmeņa sanāksmes, kas pulcēs ES finanšu ministrus un citus augsta līmeņa finanšu jomas ekspertus.

Ceturtdien, 23. aprīlī, finanšu ministrs Jānis Reirs ar uzrunu atklās starptautiska līmeņa semināru (thinktank) finanšu regulējuma un pakalpojumu jomā (Eurofi) un iepazīstinās tā dalībniekus ar Latvijas prezidentūras sasniegumiem šajā sfērā. Tāpat ministrs informēs par būtiskākajiem neformālajā Ekonomikas un finanšu jautājumu (ECOFIN) padomes sanāksmē izskatāmajiem jautājumiem.

24. aprīlī finanšu ministrs piedalīsies Eirogrupas sanāksmē, kurā plānots pārrunāt Banku savienības, Grieķijas aktuālās finanšu situācijas, Eiropas Savienības (ES) ekonomikas izaugsmes aktualitātes, kā arī citus jautājumus.

Viens no svarīgākajiem Latvijas prezidentūras notikumiem ir neformālā ECOFIN padomes ministru sanāksme, kas Rīgā norisināsies no 24. līdz 25. aprīlim. Sanāksmi vadīs ECOFIN prezidents, finanšu ministrs Jānis Reirs.

Pirmajā sanāksmes dienā tās dalībnieki apspriedīs ekonomisko situāciju ES, potenciālo tās izaugsmi, kā arī nepieciešamās strukturālās reformas ES dalībvalstīs izaugsmes veicināšanai. Savukārt 25. aprīlī ECOFIN ministri runās par Kapitāla tirgus savienības aktualitātēm un jautājumiem, kas skar cīņu pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un agresīvu nodokļu plānošanu.

24. aprīlī plkst. 18.00 un 25. aprīlī plkst. 12.00 pēc ECOFIN sanāksmēm plānotas preses konferences, kurās finanšu ministrs Jānis Reirs un EK komisāri mediju pārstāvjus informēs par būtiskākajiem izskatītajiem jautājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu