Skip to main content

Finanšu ministrs.Vilks un iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Štokenbergs apmeklēja Terehovas robežkontroles punktu

Šodien, 4. augustā iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, finanšu ministrs Andris Vilks un Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars apmeklēja valsts austrumu robežkontroles punktu Terehovā, lai klātienē izvērtētu situāciju, kā norit cīņa ar kontrabandu un ieilgušo automašīnu rindu jautājumu uz robežas ar Krieviju.

Robežkontroles punktā ministri pārliecinājās, ka Latvijas pusē tiek darīts viss iespējamais, lai mazinātu automašīnu rindas, taču Krievijas pusē problēma joprojām pastāv. Tikšanās laikā ar VRS vadību un Terehovas robežkontroles punkta amatpersonām ministri informēja, ka nepieciešams uzlabot robežas šķērsošanu ar iespēju deklarēties rindām elektroniski, iepriekš veicot arī preču elektroniskās deklarēšanas procedūras.

Vizītes laikā ministriem bija iespēja apskatīt, kā tiek pārveidotas automašīnu bākas, lai ievestu vairāk degvielas Latvijas teritorijā, tādēļ amatpersonas vienojās apsvērt iespēju katru papildu ievestu degvielas litru aplikt ar nodokli.

Tāpat ministri uzsvēra to, ka nepieciešams izveidot apvienoto speciālistu grupu (TASC FORCE) no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Drošības policijas un Muitas Kriminālpārvaldes, lai koordinētu darbības, kas vērstas uz kontrabandas apkarošanu.

Vizītes ietvaros Latgalē ministri apmeklēja arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Viļānu depo, savukārt pēcpusdienā abi ministri tikās arī ar Latgales reģiona policijas pārvaldes vadību.

Informāciju sagatavoja:
Māris Zariņš
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67219213, 29120858
[email protected]

Papildus informācija:
Aiga Aizpuriete
Latvijas Republikas Finanšu ministrija
Finanšu ministra preses sekretāre
Tālr. 67083994, 29355073
[email protected]

 

Dalies ar ziņu