Skip to main content

Fliks un Šlesers apzināti maldina sabiedrību par „airBaltic” akcionāru līgumu

„Šobrīd spēkā ir AS „Air Baltic Corporation” akcionāru līgums, kas noslēgts 2009.gada 4.martā starp bijušo satiksmes ministru Aināru Šleseru kā valsts pārstāvi un SIA „Baltijas aviācijas sistēmas” un kas pēc savas būtības ir valstij neizdevīgāks nekā pirmsākumos noslēgtais līgums ar agrāko akcionāru SAS. Jebkuri Šlesera un Flika izteikumi par to, ka Dombrovska valdības laikā parakstīts jauns akcionāru līgums, ir apzināta sabiedrības maldināšana, par ko abām amatpersonām būtu jāuzņemas atbildība sabiedrības priekšā,” norāda Solvita Āboltiņa, partiju apvienības VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētāja un partijas Jaunais laiks valdes priekšsēdētāja.

Āboltiņa norāda, ka gan Šlesers, gan Fliks atklāti maldina sabiedrību, sakot, ka šogad līdz ar uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu aprīlī tika parakstīts jauns akcionāru līgums. Vienīgais, par ko jaunā valdība spēja vienoties ar otru „Air Baltic Corporation” akcionāru, bija veikt atsevišķus, valstij nedaudz izdevīgākus grozījumus akcionāru līgumā, lai nodrošinātu papildus pamatkapitālā ieguldīto valsts līdzekļu aizsardzību un to neizlietošanu neparedzētiem mērķiem.

Šīs veiktās izmaiņas pamatlīgumā pēc būtības ir nepietiekamas, lai valsts mainītu spēkā esošo līgumu, ko Šlesers parakstījis astoņas dienas pirms Dombrovska valdības darba uzsākšanas, un uzņēmumā nodrošinātu savas kā lielākā akcionāra intereses. Diemžēl uz lielākiem kompromisa soļiem otrs akcionārs nekad nav bijis gatavs iziet, un valsts tieši šī savulaik noslēgtā akcionāra līguma dēļ šobrīd ir ķīlnieka lomā, ko veikli savā labā izmanto otrs akcionārs.

Āboltiņa: „Uzskatu, ka Šlesers un Fliks šobrīd, apvainojot Dombrovska valdību, mēģina novērst sabiedrības uzmanību no būtiskiem vainu pastiprinošiem faktiem, piemēram, ka akcionāru līgums tika noslēgts steigā, praktiski īsi pirms jaunās valdības darbības uzsākšanas, bez Ministru kabineta pilnvarojuma, turklāt līgumā iekļautie punkti būtiski pasliktināja valsts kā akcionāra intereses.”

Jau ziņots, ka šī gada 22.septembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nosūtīja vēstuli Latvijas Republikas Ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kurā lūdz sniegt vērtējumu bijušā satiksmes ministra Ainara Šlesera 2009. gada 4. martā noslēgtā Latvijas Republikas un SIA “Baltijas aviācijas sistēmas” Akcionāru Sadarbības līguma atbilstībai valsts interesēm.

Papildus informācija:
Laila Timrota
frakcijas Jaunais laiks
sabiedrisko attiecību konsultante
Tālr.: 67087224, 29373547
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu