Skip to main content

Kristovskis: SC un PCTVL Saeimas deputāti iemīdījuši zemē savu svinīgo solījumu

Partiju apvienības „Vienotība” un partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis ir šokēts par to, ka šodien, balsojot galīgajā lasījumā par grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā, „Saskaņas centra” (SC) un „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”(PCTVL) deputāti ir rīkojušies klajā pretrunā ar deputāta Svinīgo solījumu, kuru katrs no viņiem deva Saeimas tribīnē, stājoties deputāta amatā.

Kā zināms, stājoties Saeimas deputāta amatā, katrs deputāts publiski dod Svinīgo solījumu, kas paredzēts Satversmes 18. pantā: „Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.”

Grozījumi minētajā likumā par pašvaldības deputātu statusu paredz iespēju ar tiesas spriedumu anulēt pašvaldības deputāta mandātu, ja domē ievēlētais deputāts, kurš neprot valsts valodu, sešu mēnešu laikā to nebūs apguvis.

„Balsojumā par šiem grozījumiem 21 SC un PCTVL deputāts nobalsoja pret to, ka pašvaldības deputāts var zaudēt savu mandātu, ja nezina un negrib zināt valsts valodu. Tātad šie deputāti it nostājušies pret to, ko paši sacīja savā zvērestā Saeimā – latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda. Tas nozīmē, ka viņi iemīdījuši zemē savu zvērestu, nodevuši Latviju”, saka Kristovskis.

„Vienotības” un PS priekšsēdētājs arī brīdina, ka deputāti, kuri vienreiz tik klaji ir pārkāpuši Satversmi un deputāta zvērestu, to var izdarīt vēl un vēlreiz, tādēļ aicina Latvijas pilsoņus nebalsot par partijām, kuras zaimo Satversmi, latviešu valodu un dzimto zemi.

Informāciju sagatavoja Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos
Sallija Benfelde
E-pasts: [email protected]
Tālr.: 29191392

Dalies ar ziņu