Skip to main content

FM aicina tikties ES Dārza svētkos 12. maijā

Sestdien, 12. maijā, Rīgā, Vērmanes dārzā notiks Eiropas nedēļas centrālais pasākums – Eiropas Savienības Dārza svētki, kas jau ceturto gadu pēc kārtas pulcēs visu paaudžu rīdziniekus un pilsētas viesus. Šogad Finanšu ministrija (FM) aicina uz svētku telti „Turīgā Eiropa”, kur visas dienas garumā notiks dažādas aktivitātes visu vecumu dalībniekiem par eiro ieviešanu Latvijā, Eiropas Savienības (ES) finansējumu un citām tēmām.

Pasākuma tēma šogad ir „Eiropas aktīvas novecošanas un paaudžu solidaritātes gads”. Tā mērķis ir atspoguļot aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti, kā arī veicināt Latvijas sabiedrībā izpratni par dažādu sabiedrības grupu sadarbību un runāt par iespēju realizēt sevi un aktīvi darboties neatkarīgi no vecuma.

Teltī „Turīgā Eiropa” visu dienu varēs uzzināt aktuālo informāciju par ES fondu projektiem un eiro ieviešanu Latvijā, kā arī pārbaudīt savas zināšanas šajās jomās, piedaloties jautrās un intelektuālās spēlēs. Tāpat katram telts viesim būs iespēja paust savu viedokli par eiro ieviešanu Latvijā, tādējādi palīdzot izaugt telts naudas kokam.

Baltijas jūras reģiona programma piedāvās piedzīvot vecuma izaicinājumus, uzvelkot īpašu tērpu, kas ļauj sajust savu ķermeni 70 gadu vecumā. Teltī darbosies arī projekta „Best Agers” senioru izgudrojumi bērniem, tiks prezentēts senioru ekspertu tīkls un aktivitāte darba aktualizēšanai laukos.

Turīgi varam kļūt ne tikai pelnot naudu, bet arī savstarpēji sadarbojoties un nododot zināšanas no paaudzes paaudzē, tāpēc Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programma Turīgajā teltī piedāvās radošo darbnīcu ”Izveido draudzības rokassprādzi un uzdāvini to draugam!” un zīmējumu konkursu „Uzzīmē sadarbību!”.

ES Dārza svētkus organizē Ārlietu ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Labklājības ministrija, Rīgas dome, Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības Rīgā. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu