Skip to main content

FM informē LPS par iespējamajiem risinājumiem pašvaldību budžetu stabilitātes nodrošināšanai

Otrdien, 6. augustā, pēc finanšu ministra Andra Vilka iniciatīvas notika finanšu ministra, Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres Sanitas Bajāres un FM speciālistu tikšanās ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadību – priekšsēdi Andri Jaunsleini, viņa jaunievēlēto vietnieku Gintu Kaminski, līdzšinējo ilggadējo vietnieku Edvīnu Bartkeviču no novada pašvaldībām un Andri Rāviņu no republikas pilsētu pašvaldībām.

Finanšu ministrs uzaicināja LPS vadības pārstāvjus, lai pārrunātu aktualitātes nākamā gada valsts budžeta veidošanas procesā, tai skaitā Finanšu ministrijas piedāvātos scenārijus darbaspēka nodokļu samazināšanai, kam ir vistiešākā pozitīvā ietekme uz pašvaldību budžetiem. Tikšanās notika saskaņā ar nākamā gada un vidēja termiņa budžeta ietvara sagatavošanas grafiku un valdības pieņemto lēmumu turpināt meklēt risinājumu par pašvaldību budžetu stabilitāti un prognozējamību vidējā termiņā. Finanšu ministrs klātienē vienojās ar LPS priekšsēdi par iespējamiem nākamo LPS oficiālo sarunu datumiem augusta beigās.

Finanšu ministrs uzsvēra, ka diskusijas par nākamā gada budžetu un finansējuma apmēru pašvaldībām tradicionāli ir bijušas sarežģītas. LPS un valdības viedokļi sākotnēji ir bijuši kardināli pretēji, tomēr abpusēji konstruktīvās sarunās ir izdevies tuvināt viedokļus un rast kompromisu. Līdz šim finansējums pašvaldībām ir nodrošināts ļoti atbildīgi, un šodienas sarunās ar LPS vadības pārstāvjiem finanšu ministrs apliecināja, ka arī 2014. gadam tiek meklēts fiskāli atbildīgs risinājums pašvaldību budžetu stabilitātei un prognozējamībai vidējā termiņā, nodrošinot, ka pašvaldību budžeta attīstība ir līdzvērtīga valsts budžeta pamatfunkciju pieaugumam vidējā termiņā.

FM atgādina, ka atbilstoši likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2014., 2015. un 2016. gadam, kā arī likumprojekta par valsts budžetu 2014. gadam sagatavošanas grafikam valsts budžeta likumprojektu ir plānots iesniegt Saeimā šā gada 27. septembrī.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67083850
[email protected]

 

Dalies ar ziņu