Skip to main content

FM informē valdību par sarunām ar EK

Otrdien, 6. jūlijā, Finanšu ministrija saskaņā ar iepriekš uzdoto, informēja Ministru kabinetu (MK) par akciju sabiedrības „Parex banka” valsts atbalsta restrukturizācijas plāna saskaņošanas gaitu ar Eiropas Komisiju (EK).

2009. gada 29. jūlija EK procedūras atvēršanas lēmums valsts atbalsta lietā uzliek par pienākumu Latvijai noteiktā termiņā iesniegt precizētu AS „Parex banka” valsts atbalsta restrukturizācijas plānu un citu papildu informāciju. Saskaņā ar EK lēmumu plānotajam AS „Parex bankas” restrukturizācijas atbalstam ir jābūt saderīgam ar Eiropas Kopienas iekšējo tirgu, kā arī plānā ir jāpamato bankas ilgtermiņa dzīvotspēja bez papildu valsts atbalsta pārskatāmā nākotnē.

Valsts atbalsta restrukturizācijas plāns ietver MK apstiprināto akciju sabiedrības „Parex banka” restrukturizācijas plānu, kas paredz bankas sadalīšanu. 2010. gada 31. martā tas tika iesniegts EK Konkurences Ģenerāldirektorātā.

Laika periodā no 2010. gada 10. maija līdz pat šim brīdim notiek komunikācija EK Konkurences ģenerāldirektorāta un Latvijas institūciju starpā par iesniegto valsts atbalsta restrukturizācijas plānu, lai nodrošinātu, ka piedāvātais restrukturizācijas modelis ir dzīvotspējīgs un nekropļos konkurenci Kopienas iekšējā tirgū.

Informāciju sagatavotāja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr. 67083994
E-pasts: [email protected] 

Dalies ar ziņu