Skip to main content

FM komentārs par mazumtirdzniecību 2010. gada septembrī

Saskaņā ar 29.10.2010 publicētajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem apgrozījums mazumtirdzniecībā septembrī turpinājis pieaugt, un kopš gada sākuma tas ir palielinājies jau par 10,6%. Salīdzinot ar augustu, mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada septembrī pieaudzis par 1,2%. Jāuzsver, ka kopš gada sākuma tikai divos mēnešos salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi tika novēroti nelieli mazumtirdzniecības apgrozījuma kritumi. Šīs tendences liecina par to, ka rūpniecības un eksporta apjomu palielinājums arvien vairāk stimulē iekšējā patēriņa pieaugumu.

Raksturīga iezīme pēdējos mēnešos ir nepārtikas preču apgrozījuma pieaugums, kas liecina par iedzīvotāju pirktspējas un konfidences uzlabojumu. Nepārtikas preču apgrozījums mazumtirdzniecībā mēneša laikā pieauga par 2%. Kopš maija sākuma ir vērojama tendence atsevišķos mēnešos samazināties apgrozījumam pārtikas preču veikalos, kas varētu būt saistīts ar mājsaimniecību izvēli pārtiku pirkt bez starpniekiem, tieši no ražotājiem. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums mēneša laikā saruka par 0,2%.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada septembrī pieauga par 6,1%. Nepārtikas precēm tas pieauga par 9,4%, bet pārtikas precēm – saruka par 0,3%.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu