Skip to main content

Ministru prezidents pieprasīs KNAB reorganizācijas plāna uzlabojumus

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pauž gandarījumu par starpinstitūciju komisijas, kas tika izveidota, lai izvērtētu KNAB struktūras modeļa efektivitāti biroja funkciju optimizēšanai un darbības uzlabošanai attiecībā uz veidojamā reģionālā principa sasaisti ar funkcionālajiem blokiem, paustajiem secinājumiem un ierosinājumiem.

V.Dombrovskis uzskata, ka komisijas secinājumi apstiprina viņa iepriekš izteikto iebildumu pamatotību attiecībā uz korupcijas apkarošanas darba pastiprināšanu reģionos, vienlaikus saglabājot reģionālo struktūru korupcijas apkarošanas bloka sastāvā. Šādam uzstādījumam piekritis arī KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis, kurš starpinstitūciju komisijai jau iesniedzis jaunu – Ministru prezidenta uzstādījumam atbilstošu KNAB reorganizācijas plānu.

Vienlaikus V.Dombrovskis nolēmis vērsties pie N.Vilnīša ar uzdevumu uzlabot iesniegto plānu, ņemot vērā sekojošus nosacījumus: pirmkārt, reģionālā principa iestrādāšana KNAB struktūrā ir jāveic, novēršot funkciju dublēšanos un nepaplašinot administratīvo aparātu, uz ko savā ziņojumā norādījusi arī starpinstitūciju komisija.

Informāciju sagatavoja:
Līga Krapāne
Ministru prezidenta preses sekretāre
Tālr. 67082865
E-pasts:
[email protected]

Dalies ar ziņu