Skip to main content

FM: maijā mazumtirdzniecības apgrozījumam labs kāpums

Jau atkal mazumtirdzniecības apgrozījums patīkami pārsteidz ar samērā strauju kāpumu – 2012. gada maijā, salīdzinot ar aprīli tas ir pieaudzis par 2,1%, pārtikas preču tirdzniecība pieauga par 3,1%, nepārtikas preču (izņemot degvielu) mazumtirdzniecība pieauga par 2,2%, savukārt degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 0,3%. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi – mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums bija 7,4%, kas vēl arvien ir diezgan augsts rādītājs.

Uz Eiropas kopējā fona, kur jau kopš gada sākuma valda samērā drūma ekonomiskā situācija, Latvijā vēl arvien nav jūtama tās negatīvā ietekme. Paredzams, ka arī otrais ceturksnis Latvijas ekonomikā kopumā būs labs. To atspoguļo arī Eiropas Komisijas ekonomikas sentimenta indekss, kur Latvija jūnijā ir līderos, turklāt ar pozitīvu novērtējumu ir palikušas tikai mūsu galvenās tirdzniecības partnervalstis. Tomēr, neskatoties uz labajām ziņām, ir jāsaglabā piesardzība, jo pilnībā pasargāti no notikumiem Eiropas dienvidos mēs neesam.

Kā liecina Eiropas Komisijas publicētie konfidences rādītāji – tirgotāju noskaņojums Latvijā jūnijā ir būtiski uzlabojies un atgriezies pie savas augstākās vērtības jau vairāku gadu garumā. Tirgotāju aptauja norāda, ka tiek pozitīvi vērtēti uzņēmējdarbības rezultāti pēdējos trijos mēnešos, kā arī ir uzlabojies redzējums arī par attīstību tuvākajā nākotnē.

Līdzīgi arī patērētāju konfidences rādītāji ir uzlabojušies līdz augstākajam līmenim, kāds ir bijis sasniegts kopš pirmskrīzes perioda. Īpaši jāatzīmē, ka turpina uzlaboties patērētāju nākotnes redzējums, gan par ekonomikas stāvokli kopumā, gan arī par personīgo finansiālo stāvokli, līdz ar to arī ir kāpusi vēlme veikt nozīmīgus pirkumus. Jāatzīmē gan, ka gaidāmais PVN likmes samazinājums var likt patērētājiem nogaidīt, lai pirkumus veiktu izdevīgāk.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67083850
[email protected]

 

Dalies ar ziņu