Skip to main content

Dombrovskis ASV kongresmeņiem uzsver Latvijas priekšrocības ekonomiskajā sadarbībā

2012. gada 30. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas delegāciju un uzsvēra Latvijas priekšrocības, attīstot ekonomiskās sadarbības un investīciju projektus – atvērto uzņēmējdarbības vidi, augsti kvalificētu darbaspēku un stratēģiskos infrastruktūras savienojumus ar rietumu un austrumu reģioniem.

Premjers norādīja, ka tieši eksports un ražošana ir bijuši svarīgākie faktori, kas krīzes laikā palīdzējuši atjaunot izaugsmi. Ņemot vērā salīdzinoši lēnos attīstības tempus Eiropā, Latvija ir ieinteresēta paplašināt ekonomisko sadarbību ar dinamiskāk augošajiem tirgiem, tostarp arī ASV, fokusējoties uz projektiem, kas vērsti uz ražošanu, eksportu un jaunu darba vietu izveidi.

Latvijas un ASV stratēģiskajā partnerībā liela nozīme ir Ziemeļu distribūcijas tīklam – transporta koridoram, kas nodrošina NATO nemilitāro kravu piegādi uz Afganistānu. Latvijai šajā koridorā ir vadošās valsts loma, tādēļ V. Dombrovskis uzsvēra, ka Latvija ir ieinteresēta to attīstīt, apkalpojot arī no Afganistānas izejošās kravu plūsmas un uzsākot komerciālo kravu apkalpošanu. Tāpat premjers kongresmeņus informēja, ka Latvijas uzņēmēji ir gatavi piedāvāt savus produktus un pakalpojumus ASV misijai Afganistānā krietni plašākos apmēros kā līdz šim.

„Latvijas un ASV sadarbība kļūst aizvien ciešāka gan ekonomiskajā, gan diplomātiskajā dimensijā, un redzama arī liela interese no Latvijas uzņēmēju puses par iespējām sadarboties ar ASV. Nākamajā nedēļā gaidāmā ASV uzņēmēju delegācijas vizīte un Latvijas – ASV biznesa forums būs vēl viens impulss šīs sadarbības padziļināšanai,” sacīja premjers.

V.Dombrovskis kongresmeņus informēja arī par Latvijas iesniegto pieteikumu iestājai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) un aicināja ASV pusi atbalstīt Latvijas centienus pievienoties šai organizācijai.

Kongresa pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto krīzes pārvarēšanā, atgūstot ekonomikas stabilitāti un atjaunojot izaugsmi. Tāpat ASV pārstāvji pauda gandarījumu par Latvijas un ASV savstarpējās tirdzniecības pieaugumu pēdējos gados un bija vienisprātis ar premjeru, ka abām pusēm jāturpina atbalstīt šo pozitīvo tendenci. Kongresmeņi interesējās arī par jaunākajiem notikumiem Eiropas Savienībā un eirozonā, tostarp arī par šonedēļ Briselē notikušajā Eiropadomes sanāksmē pieņemtajiem lēmumiem.

Latvijā šodien viesojas astoņi ASV Kongresa pārstāvji – delegācijas vadītājs Dens Bērtons (Dan Burton) un kongresmeņi Luiss Gutjerrezs (Luis Gutierrez), Tims Holdens (Tim Holden), Edija Bērnisa Džonsone (Eddie Bernice Johnson), Gregorijs Mīkss (Gregory Meeks), Tods Platss (Todd Platts), Džīna Šmita (Jean Schmidt) un Teodors Doičs (Theodore Deutsch).

Foto no premjera tikšanās ar ASV Kongresa delegāciju

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu