Skip to main content

FM parlamentārā sekretāre apmeklēs SIA AGA jauno ražotni

Ceturtdien, 13. septembrī, Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Korna un citas ministrijas amatpersonas apmeklēs AGA SIA jaunās ražotnes atklāšanu Ropažu novada Zaķumuižas rūpnieciskajā teritorijā, kas tapusi ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma atbalstu 1,7 miljonu latu apmērā.

„Varu paust gandarījumu, ka AGA SIA paplašina darbību, uzsākot produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu. Ikviens ražojošs uzņēmums Latvijā ir nozīmīgs un ir galvenais tautsaimniecības izaugsmes dzinējspēks,” norāda Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Korna.

Jaunajā AGA SIA ražotnē tiks radītas 35 jaunas darba vietas, uzņēmums saviem klientiem piedāvās jaunus produktus, un ražošanas process būs videi draudzīgs. Jaunā ražotne ir modernākā rūpniecisko, medicīnisko un pārtikas gāzu un to maisījumu ražošanas rūpnīca Baltijas reģionā un turpmāk ražos produktus ar augstu pievienoto vērtību vietējam un eksporta tirgum.

No 3,2 miljardu latu Eiropas Savienības fondu finansējuma 2007. – 2013. gadā pusmiljards latu tiek ieguldīts uzņēmējdarbībā, pētniecībā un inovācijās. No tiem 76 miljoni latu ir novirzīti augstas pievienotās vērtības projektiem. Kopā ir apstiprināti un tiek īstenoti 39 šādi projekti, starp kuriem ir arī AGA SIA īstenotais projekts „Jaunas gāzu ražošanas un uzpildes stacijas MINT izveide”.

Projektā izveidota jauna gāzu uzpildes stacija, tai skaitā, infrastruktūras izveide un jaunu iekārtu uzstādīšana, nodrošinot gāzu maisījumu ražošanu un pildīšanu balonos, lai klientiem piegādātu inovatīvus un pieprasījumam atbilstošus produktus un paaugstinātu uzņēmuma darbības efektivitāti. Projekta rezultātā SIA AGA papildus jau esošajiem produktiem ražos un realizēs produktus ar augstu pievienoto vērtību – odorizēto propānu, odorizēto skābekli jeb ODOROX, dažādus hēlija maisījumus, sauso ledu.

Informāciju sagatavoja:
Sanda Rieksta
Komunikācijas nodaļas vecākā eksperte
Tālr.: 67095656
[email protected]

 

Dalies ar ziņu