Skip to main content

FM piedāvātie likuma grozījumi VID darbības uzlabošanai ir juridiski nepieņemami, partija tos neatbalstīs

Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie grozījumi Kriminālprocesa likumā un likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” ir juridiski nepieņemami. Partijas VIENOTĪBAS Saeimas frakcija to pieņemšanu Saeimas plenārsēdē neatbalstīs. To šodien, 21.septembrī, nolēma frakcijas VIENOTĪBA deputāti.

VIENOTĪBAS deputātiem nav pieņemama FM iecere ar piedāvāto grozījumu palīdzību Valsts ieņēmumu dienesta (VID) iekšienē veidot represīvu izmeklēšanas struktūru, kuras pilnvaras un funkcijas pielīdzināmas izmeklēšanas iestādes funkcijām, vienlaikus nododot to paša VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā. Situācijā, kad VID ģenerāldirektors vada abu dienestu darbu, iestādei izmeklējot pašai savus pārkāpumus, nevar tikt nodrošināta objektīva izmeklēšana, kā arī jārēķinās ar iespējamiem iekšējās korupcijas riskiem, uzsver VIENOTĪBA.

Grozījumos piedāvāts gan noteikt Iekšējās drošības daļai izmeklēšanas iestādes statusu, gan noteikt VID ģenerāldirektoram kā izmeklēšanas iestādes vadītājam dienesta pakāpi un paredzēt, ka viņš, pildot dienesta pienākumu, nēsā formas tērpu.

Šādi grozījumi ir vien darbības imitācija, kas ne vien nepalīdz, bet var kaitēt gan dienesta darbam, gan tēlam sabiedrības acīs, uzsver VIENOTĪBAS deputāti.

Reformas VID darba uzlabošanai ir nepieciešamas, taču tām jābūt pamatotām, pārdomātām, pietiekami izdiskutētām un saskaņotām. VID darba uzlabošanai nepieciešami juridiski korekti risinājumi, kuru izstrādē piesaistīti jomas eksperti, uzsver VIENOTĪBA.

Dalies ar ziņu