Skip to main content

Piebalgs: Finanšu ministrijai jāspēj piedāvāt kvalitatīvas VID reformas

Finanšu ministrijas (FM) pienākums ir piedāvāt kvalitatīvas, uz dienesta attīstību vērstas reformas Valsts ieņēmumu dienestā (VID), ievērojot gan labas pārvaldības principus, gan īstenojamo reformu jēgu un mērķi, uzsver partijas VIENOTĪBA priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Tieši šo apsvērumu dēļ Saeimas Juridiskā komisija 14.septembra sēdē FM izstrādātos grozījumus Kriminālprocesa likumā neatbalstīja, atzīstot par juridiski nekorektu ieceri VID iekšienē izveidotajam iekšējās drošības dienestam paredzēt arī izmeklēšanas iestādes funkcijas, vienlaikus nododot to paša VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā.

Par to, ka šādi FM piedāvāti grozījumi nav virzāmi tālākai apstiprināšanai Saeimā, vienojās visi koalīcijas partneri, tādēļ finanšu ministres pārmetumi VIENOTĪBAI ir nekorekti un nekoleģiāli, norāda Piebalgs. Tāpat VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs aicina Ministru prezidentu nodrošināt panākto vienošanos ievērošanu un ZZS ministres korektu sabiedrības informēšanu un publisko komunikāciju.

VID kapacitātes un sabiedrības uzticības VID stiprināšana ir nozīmīgs FM veicams uzdevums, lai Latvijas nodokļu maksātāji justu pozitīvas pārmaiņas un stabilitāti mūsu valsts uzņēmējdarbības vidē, jo spēcīgs VID nozīmē ne vien efektīvu cīņu ar “ēnu ekonomiku”, bet arī sadarbības partneri uzņēmējiem un atbalstu ikvienam, kurš nolēmis uzsākt saimniecisko darbību, norāda Piebalgs.

Dalies ar ziņu