Skip to main content

FM vadība Briselē piedalās seminārā par aizdevuma programmas noslēgšanos Latvijā

Ceturtdien, 1. martā Briselē notiek augsta līmeņa starptautisks seminārs par Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) atbalstu sekmīgai krīzes pārvarēšanai Latvijā 2008. – 2011. gadā. Seminārā piedalās finanšu ministrs Andris Vilks un valsts sekretāre Sanita Bajāre.

Ievadot semināru, vakar, 29. februārī notika Latvijas delegācijas augsta līmeņa tikšanās ar Eiropas Komisijas (EK) Finanšu un monetāro lietu komisāru Olli Rēnu (Olli Rehn). Tās laikā puses pārrunāja Latvijas sasniegto pagājušā gada nogalē un šā gada pirmajos mēnešos, kā arī nākamo gadu plānus fiskālai attīstībai. Tāpat tika apspriesta starptautiskās aizdevuma programmas noslēgšanās Latvijā. Latvijas puse informēja arī par progresu aizdevuma programmas laikā pieņemto saistību izpildē.

Finanšu ministrs pēc tikšanās norādīja: „Bija patīkami saņemt komisāra apsveikumus par Latvijas paveikto. Taču mēs arī bijām vienisprātis, ka priekšā ir vēl garš ceļš, lai nodrošinātu fiskālo ilgtspēju, turklāt šis ceļš ir ejams ne tikai Latvijai, bet visai Eiropai. Latvija ir veiksmīgi noslēgusi 2011. gadu, izveidojot budžetu ar ievērojamu deficītu, un aizvadījusi pirmos divus šā gada mēnešus, pozitīvi pārsniedzot prognozētos nodokļu ieņēmumus. Esam apņēmušies turpināt fiskāli atbildīgu ceļu arī turpmāk.”

Diskusijas par Latvijas gūto pieredzi krīzes periodā turpinās seminārā, kurā piedalās arī EK Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorāta (DG ECFIN) ģenerāldirektors Marko Buti, LR premjerministrs Valdis Dombrovskis, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kā arī virkne EK, SVF, finanšu sektora un akadēmiskas ievirzes ekonomistu.

Seminārā tiek izskatīti krīzes un tautsaimniecības pārmaiņu jautājumi, kā arī ekonomiskās politikas problēmas. Paneļdiskusijas sniegs ieskatu pārmaiņu politiskajos aspektos, Eiropas perspektīvā analizēs gūtās mācības, kā arī aplūkos Latvijas nākotnes perspektīvas.

Semināru rīko DG ECFIN un Latvijas Banka. To tiešraidē iespējams vērot šeit.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu