Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja Šveices vēstniecei pateicas par Latvijai sniegto atbalstu

Šveice mūsu valstij ir svarīgs sadarbības partneris un ir daudz darījusi, lai Latvijā veicinātu demokrātijas nostiprināšanos, tiesiskumu un veicinātu ekonomisko izaugsmi, ko Latvija augstu novērtē. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, ceturtdien, 1. martā, tiekoties ar Šveices Konfederācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Gabrielu Nutci Sulpicio (Gabriela Nützi Sulpizio), kura bija ieradusies atvadu vizītē.

S. Āboltiņa pauda gandarījumu, ka Šveicē aktīvi darbojas asociācija „Pro Baltikum”, kas veicina visu līmeņu sadarbību politikas, kultūras un zinātnes jomā Baltijas reģionā. Šajā asociācijā darbojas gan parlamentārieši, gan banku vadītāji, gan arī pašvaldību deputāti.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās vēstniecei par Šveices finansētajām programmām, kas piecu gadu periodā ļāvušas ieviest kopumā vienpadsmit projektus 33 miljonu latu vērtībā. Kā īpaši būtisku atbalstu demokrātijas stiprināšanai Latvijā Saeimas priekšsēdētāja minēja tiesu modernizāciju, kas ir svarīgi, lai veicinātu sabiedrības uzticēšanos tiesu varai.

Raksturojot abu valstu sadarbību, S. Āboltiņa atzina, ka attiecības starp Latviju un Šveici tradicionāli ir ciešas un draudzīgas. Parlamentārā sadarbība ir labā līmenī, par ko liecina arī šajā sasaukumā Saeimā izveidotā deputātu grupa sadarbībai par Šveices parlamentu.

Pārrunājot ekonomisko situāciju Latvijā, vēstniece atzina, ka Latvijai ir pamats lepoties ar pēdējos gados paveikto ekonomikas stabilizēšanā. Lai arī veiktās reformas bija sāpīgas, izvēlētais ceļš bija pareizs, par ko liecina gan veselīgā ekonomikas struktūra, gan viens no augstākajiem ekonomikas pieaugumiem Eiropas Savienībā.

Starp abām valstīm ir izveidojusies arī veiksmīga sadarbība zinātnes uz kultūras jomā. Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par stipendiju fonda izveidi, kas ļauj doktorantiem un pētniekiem no Latvijas ar Šveices zinātniekiem veikt kopīgus pētniecības projektus. Vēstniece atzina, ka par veiksmīgo sadarbību kultūras jomā liecina sekmīga viesizrāžu un izstāžu apmaiņa, kā piemēru minot Jaunā Rīgas teātra viesošanos Bāzelē šī gada februārī ar izrādi „Garā dzīve”.

Savukārt S. Āboltiņa kā lielisku sadarbības piemēru minēja dzejnieku Džilberto Izellas un Jāņa Rokpeļņa kopkrājumu „Lugano incontra Riga/ Rīga satiek Lugānu”, kas 2009. gadā izdots ar Lugāno pilsētas atbalstu.

Atvadoties S. Āboltiņa pateicās vēstniecei par ieguldījumu abu valstu attiecību stiprināšanā un uzdāvināja medaļu ar Saeimas nama attēlu.

Fotogrāfijas no tikšanās  

Video no tikšanās 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu