Skip to main content

Francija atbalsta Latvijas pievienošanos OECD

Piektdien, 14. septembrī, Francijas Eiropas lietu ministrs Bernārs Kazenēvs (Bernard Cazeneuve), tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, apliecināja Francijas atbalstu Latvijas mērķim pievienoties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

Ministru prezidents pauda, ka pievienošanās OECD ir viens no Latvijas stratēģiskajiem mērķiem. Šobrīd Latvija jau iesniegusi pieteikumu iestājai OECD un ir gatava jau vistuvākajā laikā kļūt par tās dalībvalsti.

Pārrunājot Latvijas pievienošanos eirozonai, Ministru prezidents apstiprināja Latvijas mērķi pievienoties 2014. gadā un informēja, ka Latvija jau sākusi izpildīt Māstrihtas kritērijus. B. Kazenēvs pozitīvi novērtēja Latvijas sasniegumus izaugsmes atjaunošanā, vienlaikus akcentējot, ka Māstrihtas kritēriju izpildes izvērtēšanai jānotiek maksimāli atklāti.

Savukārt, pārrunājot kohēzijas finansējuma apjomu un lauksaimniecības tiešmaksājumu izlīdzināšanu, kas ir Latvijas prioritātes ES daudzgadu budžetā 2014. – 2020. gadam, Eiropas lietu ministrs apliecināja Francijas gatavību konstruktīvi meklēt risinājumus, kas būtu pieņemami visām dalībvalstīm.

Tikšanās laikā puses pārrunāja arī Latvijas – Francijas divpusējās attiecības, apliecinot, ka valstis cieši sadarbojas dažādās jomas un ir gatavas šo sadarbību stiprināt arī turpmāk. B. Kazenēvs atkārtoja Francijas premjerministra ielūgumu V. Dombrovskim vizītē apmeklēt Franciju.

Preses konferences audio pieejams šeit.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiekas ar Francijas Eiropas lietu ministru Bernāru Kazenēvu (Bernard Cazeneuve)

Latvijas un Francijas tirdzniecības rādītāji:
Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Francija ar 144,61 miljoniem eiro šobrīd ieņem 15. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Preču eksporta apjoms uz Franciju ir palielinājies par 5,74% jeb 3,37 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2011. gada 1. pusgadu. Savukārt preču importa apjoms no Francijas ir palielinājies par 21,66% jeb 14,72 miljoniem eiro salīdzinājumā ar 2011. gada 1. pusgadu.

2011. gadā galvenās eksporta preces uz Franciju bija koksne un tās izstrādājumi, transporta līdzekļi, mašīnas un mehānismi; elektriskās iekārtas. Importā no Francijas dominēja mašīnas un mehānismi; elektriskās iekārtas, ķīmiskās rūpniecības produkcija, pārtikas rūpniecības produkti. Plašāka informācija par sadarbību ar Franciju lasāma šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
E-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082922
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu