Skip to main content

Francijas vēstnieks: pievienošanās eirozonai būs nozīmīgs solis Latvijas ekonomiskajā attīstībā

Piektdien, 5. aprīlī, finanšu ministrs Andris Vilks Finanšu ministrijā iepazīšanās vizītē tikās ar Francijas vēstnieku Latvijā Stefanu Viskonti (Stephane Visconti). Tikšanās laikā galvenokārt tika pārrunāts Latvijas izvirzītais mērķis pievienoties eirozonai 2014. gadā, kā arī citi aktuālie ekonomiskie notikumi Latvijā un Eiropā.

Tikšanās laikā Francijas vēstnieks atzinīgi novērtēja Latvijas valdības darbu ekonomiskās situācijas stabilizēšanā, kā arī apliecināja atbalstu izvirzītajai vēlmei pievienoties eirozonas valstīm un iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). „Pievienojoties eirozonas valstu saimei, Latvija iegūs vēl lielāku starptautisko atbalstu un uzticību, sekmējot savu tālāko izaugsmi. Esmu gandarīts par Latvijas aktīvo iesaistīšanos visai Eiropas Savienībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, un pievienošanās eirozonas valstīm būs vēl viens solis, lai Latvija dziļāk integrētos Eiropas kodolā. Latvija citām valstīm ir piemērs, kā ar mērķtiecīgu un pārdomātu rīcību var pārvarēt grūtības, vienlaikus sekmējot arī ekonomikas izaugsmi un izpildot Māstrihtas kritērijus,” uzsvēra vēstnieks.

Sarunas gaitā ministrs un vēstnieks bija vienisprātis, ka eiro ieviešana valsts ekonomikai pavērs plašākas iespējas augt un attīstīties, veicinās eksporta tirgus paplašināšanos, kā arī sekmēs jaunu investoru piesaisti, tādējādi palielinot ne tikai Latvijas, bet arī visa kopējā Baltijas reģiona ekonomisko attīstību. Tāpat būtu jāveicina arī ciešāka Latvijas un Francijas savstarpējā sadarbība uzņēmējdarbības jomā.

„Latvijas dziļāka integrācija Eiropā kā Eiropas Savienības dalībvalstij ir ļoti būtiska. Vienotās valūtas ieviešana sniegs mums iespēju pierādīt sevi un pilntiesīgi piedalīties Eiropas saimnieciskajā sadarbībā un tās ekonomiskās politikas jautājumu lemšanā kopā ar stabilām, ekonomiski spēcīgām un sevi pārvaldīt spējīgām partnervalstīm,” norādīja finanšu ministrs.

Tikšanās laikā A. Vilks informēja vēstnieku arī par šā brīža situāciju un makroekonomikas rādītājiem, 2013. gada prognozēm un Māstrihtas kritēriju izpildi.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Elīna Neimane
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu