Skip to main content

Valdības vadītājs tiksies ar Japānas valsts amatpersonām un uzņēmējiem

Svētdien, 7.aprīlī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dosies uz Japānu, lai meklētu jaunas iespējas sadarbības paplašināša nai ekonomikā un aktualizētu Latvijas mērķi iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Premjers tiksies ar Japānas valsts amatpersonām un uzņēmējiem. Sarunu prioritātes: Latvijas iestāšanās OECD un ekonomiskā sadarbība.
 
Tiekoties ar amatpersonām, premjers pārrunās arī Latvijas un Japānas divpusējās politiskās attiecības, tostarp sadarbību starptautiskajās organizācijās, kultūras un izglītības jomās. V. Dombrovskim plānotas tikšanās ar Japānas premjerministru Šinzo Abi (Shinzo Abe) un zemes infrastruktūras, transporta un tūrisma ministru Akihiro Ohtu (Akihiro Ohta). Ministru prezidentu uzņems arī Japānas parlamentā Latvijas–Japānas sadraudzības biedrības vadītājs Hirofumi Nakasone (Hirofumi Nakasone).
 
Latvijas un Japānas ekonomiskajai sadarbībai ir liels tālākas izaugsmes potenciāls. Tāpēc nozīmīgu vizītes daļu veido plānotās tikšanās ar Japan Airlines, Hitachi, Mitsubishi Corporation, JETRO un citiem Japānas uzņēmumiem. Plānotas tikšanās arī ar Japānas Starptautiskās sadarbības banku un biznesa asociācijām KEIDANREN un Japānas lielo uzņēmumu vadītāju asociāciju (Association of Japan Corporare Executives).
 
Ne mazāk svarīgs aspekts ir Eiropas Savienības un Japānas attiecību padziļināšana, tostarp sarunu uzsākšana par ES – Japānas ietvarlīguma noslēgšanu un Brīvās tirdzniecības līgumu.
 
Tāpat vizītes laikā plānota publiska lekcija un vairākas tikšanās par Latvijas pieredzi, pārvarot finanšu krīzi un atgriešanos uz ekonomiskās izaugsmes ceļa. Ministru prezidenta V. Dombrovska lekcija notiks Ārvalstu žurnālistu klubā (Foreign Correspondents Club of Japan), savukārt tikšanās plānota ar Starptautisko sadraudzības padomi (International Friendship Exchange Council) un Pasaules Prezidentu organizāciju (World Prezidents Organization), kuras apvieno lielo Japānas uzņēmumu bijušos vadītājus, diplomātus un amatpersonas.
 
Ministru prezidentu vizītē uz Japānu pavada Latvijas uzņēmēju delegācija, kas pārstāvēs pārtikas ražošanas, dabisko šķiedru, lauksaimniecības, rūpniecisko iekārtu ražošanas, konsultāciju un finanšu nozares, kā arī transporta un loģistikas jomu, ko pārstāvēs arī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde.
 
Pirmdiena, 8. aprīlis
Ministru prezidenta V.Dombrovska lekcija Ārvalstu žurnālistu klubā (Foreign Correspondents Club of Japan).
Tikšanās ar Japan Airlines vadību.
Tikšanās ar zemes infrastruktūras, transporta un tūrisma ministru A.Ohtu.
 
Otrdiena, 9. aprīlis
Darba brokastis ar Japānas parlamenta Latvijas–Japānas sadraudzības biedrības vadītāju H.Nakasone.
Tikšanās ar Hitachi Corporation vadību.
Tikšanās ar Japānas biznesa asociācijas KEIDANREN vadību.
 
Trešdiena, 10. aprīlis
Darba brokastis ar Pasaules Prezidentu organizācijas (World Prezidents Organization) pārstāvjiem.
Intervija Japānas ekonomikas laikrakstam Nikkei Shimbun.
Tikšanās ar JETRO prezidentu un biznesa semināra atklāšana.
Tikšanās ar Japānas lielo uzņēmumu vadītāju asociāciju (Association of Japan Corporare Executives).
Tikšanās ar Japānas premjerministru Š.Abi.
 
Ceturtdiena, 11. aprīlis
Intervija Kyodo News.
Tikšanās ar Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation vadību.
Tikšanās ar Japānas Starptautiskās sadarbības bankas vadību.
 
Premjers Latvijā atgriezīsies 12. aprīlī.
 
Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965 
Dalies ar ziņu