Skip to main content

Galvenā tēma – Baltijas valstu enerģētiskā neatkarība

Trešdien, 29. jūnijā, Ministru prezidenta Valda Dombrovska un Lietuvas Ministru prezidenta Andrja Kubiļa (Andrius Kubilius) tikšanās galvenā tēma bijusi Baltijas enerģētiskā neatkarība, kur puses uzsvēra nepieciešamību stiprināt Baltijas valstu pozīciju Eiropas Savienībā, kopīgi aizstāvot valstu intereses, tostarp finanšu perspektīvu.

Puses apsprieda aktualitātes enerģētikā, tostarp Visaginas atomelektrostacijas jautājumā. V. Dombrovskis atkārtoti pauda Latvijas gatavību iesaistīties atomelektrostacijas projektā, taču vienlaikus uzsvēra, ka pirms lemt par tālāko rīcību ir nepieciešams saņemt skaidru informāciju par iespējamām izmaksām.

Pārrunājot sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību, V. Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijai ir būtiskas priekšrocības šī projekta īstenošanā, tostarp tādēļ, ka projektā iespējams iekļaut Inčukalna gāzes krātuvi un esošo infrastruktūru. Ministru prezidents aicināja Baltijas valstis panākt vienošanos par kopīgu reģionālo sašķidrinātās gāzes termināļa projektu līdzīgi kā Visaginas atomelektrostacijas gadījumā, uzsverot tā īstenošanas priekšrocības Latvijā.

Premjerministri arī pārrunāja aktualitātes Baltkrievijas un Kaļiņingradas atomelektrostaciju būvniecības projektos, kā arī pozīcijas saistībā ar nākamo finanšu perspektīvu Eiropas Savienības kontekstā. Valstīm ir vienota nostāja svarīgākajos jautājumos, tostarp kohēzijas politikā un lauksaimniecības politikā. Ir būtiski panākt Baltijas valstu lauksaimnieku saņemto tiešmaksājumu palielināšanos, akcentēja V. Dombrovskis un A. Kubiļus.

Savukārt, piedaloties Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības atklāšanā, Ministru prezidents V.Dombrovskis uzsvēra, ka Lietuva ir lielākais Latvijas tirdzniecības partneris importā un eksportā – 2011. gada pirmajā ceturksnī 16,3 procenti no Latvijas kopējā eksporta bija uz Lietuvu, savukārt 16,2 procenti Latvijas importa bija no Lietuvas. Taču milzīgs potenciāls ir arī investīciju jomā un LIAA pārstāvniecības atklāšana ir nozīmīgs solis šo iespēju veicināšanā, apliecināja V. Dombrovskis.

Vizītes laikā Lietuvā V. Dombrovskis apmeklēja uzņēmuma „Latvijas finieris” rūpnīcu Lietuvā UAB „Likmere” un pauda gandarījumu par Latvijas uzņēmuma attīstību Lietuvā, ražojot eksportam produktus ar pievienoto vērtību.

Arī „Nameja Balvas 2011” ceremonijā Ministru prezidents pateicās uzņēmējiem par viņu izcilību, strādājot Lietuvas tirgū, un pasniedza balvu labākiem Latvijas uzņēmējiem, kas strādā Lietuvā.

„Nameja balvu” kā populārākais Latvijas pārtikas produkts Lietuvā saņēma Skrīveru saldumu ražotās konfektes „Gotiņa”, balvu nominācijā „Straujākais pieaugums” saņēma „Latvenergo prekyba”, „Labākais darba devējs” – „Grifs AG”, „Lielākais nodokļu maksātājs Lietuvas budžetā” – apdrošināšanas kompānija BTA, savukārt par labāko partneri – Lietuvas uzņēmumu atzīts Ozas tirdzniecības centrs.

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu