Skip to main content

Labākie tiesu un zemesgrāmatu darbinieki saņems piemaksu pie darba algas

Šā gada jūnija sākumā noslēdzās tiesu un zemesgrāmatu darbinieku individuālās kvalifikācijas un prasmju novērtēšana un, balstoties uz šiem rezultātiem, vienu mēnesi labākie darbinieki saņems piemaksu pie darba algas 30% apmērā. Šīs piemaksas nodrošināšanai netiks pieprasīti papildus līdzekļi no valsts budžeta.

„Novērtēšanas rezultāti liecina, ka kopumā tiesās un zemesgrāmatās strādā profesionāli darbinieki, tāpēc esošā algas fonda ietvaros esam raduši iespēju labākajiem piešķirt piemaksu, tādējādi motivējot kompetentākos darbiniekus un pateicoties viņiem par personisko darba ieguldījumu. Uzskatu, ka augstas motivācijas saglabāšana ir ļoti būtiska, lai tiesu sistēmā saglabātu tieši visprofesionālākos darbiniekus,” norāda tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs.

Tiesu administrācija apkopotos novērtēšanas rezultātus, kā arī darbinieku nostrādāto laiku tiesu sistēmā un iegūto izglītības līmeni izmantos darbinieku kvalifikācijas pakāpes noteikšanai.

Šā gada janvārī Latvijas tiesu darbinieki tieslietu ministram A. Štokenbergam lūdza novērst tiesību normu neievērošanu un nodrošināt vienlīdzības principa ievērošanu atalgojumu noteikšanā. Tieslietu ministrija, sadarbojoties ar Tiesu administrāciju, tiesnešiem un tiesu darbiniekiem izstrādāja novērtēšanas kritērijus, un šā gada aprīlī un maijā veica darbinieku novērtēšanu.
Ar 2009. gada 1. augustu, ievērojot veicamos konsolidācijas pasākumus, jau tā nelielās tiesu un zemesgrāmatu darbinieku algas tika samazinātas par aptuveni 15% un vidēji darbinieka alga bija 313 lati pirms nodokļu nomaksas. 2011. gada budžetā no valsts nodevu ieņēmumu prognozes palielinājuma tika rasta iespēja palielināt tiesu un zemesgrāmatu nodaļu darbinieku mēnešalgu vidēji par 20 latiem. Šobrīd vidējā mēnešalga ir 333 lati, pirms nodokļu nomaksas.

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu