Skip to main content

Ģenerālprokuroru aicina izvērtēt Rīgas namu pārvaldnieka darbību

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāts Valdis Gavars ir nosūtījis vēstuli Latvijas Republikas ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram ar aicinājumu uzsākt lietvedību pret SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” par iespējamo kaitniecību un nolaidību, apsaimniekojot ēku Buru ielā 9. Vēstulē lūgts izvērtēt arī iespējamo krāpniecību un naudas līdzekļu nelietderīgu izmantošanu, laicīgi nenovēršot ēkas daļējo sabrukšanu.

2013. gada 29. decembrī RD Mājokļu un vides departaments bija uzdevis „Rīgas namu pārvaldniekam” izsūknēt pagrabā sakrājušos ūdeni, nostiprināt kāpņu telpu un ārsienu. Visas nepieciešamās darbības netika veiktas, un šā gada 7. martā Rīgā, Buru ielā 9. sabruka dzīvojamās mājas kāpņu telpa un tika bojāta mājas ārsiena. Arī līdz šā gada augustam apsaimniekotājs nav veicis pasākumus, lai ēkas iedzīvotāji varētu atgriezties savās dzīvesvietās. Buru ielas ēkā 16 dzīvokļi pieder Rīgas pašvaldībai, bet 13 – dzīvokļu īpašniekiem.

„Fakts, ka lielākā dzīvokļu daļa ir pašvaldības īpašums pastiprina Rīgas namu pārvaldnieka atbildību par nolaidību, nerūpējoties par ēkas saglabāšanu un novedot to līdz sabrukšanai, kas bija ne tikai apdraudējums veselībai un morāls pārdzīvojums, bet arī konkrēts materiāls zaudējums tiem iedzīvotājiem, kuriem dzīvokļi ir privātīpašumā”, uzsver Valdis Gavars.

Arī Valsts kontrole ir iesniegusi Ģenerālprokuratūrā materiālus par atklātajiem pārkāpumiem Rīgas namu pārvaldnieka darbībā. 

Dalies ar ziņu