Skip to main content

Valdība un sociālie partneri diskutēs par 2016.gada valsts budžeta jautājumiem

Ceturtdien, 13. augustā, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdes laikā valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji pārrunās izvirzītās prioritātes un priekšlikumus, uzsākot 2016.gada valsts budžeta veidošanas procesu.

Finanšu ministrija prezentēs ziņojumu “ Par makroekonomisko rādītāju, ieņēmumu un vispārējās valdības budžeta bilances prognozēm 2016.-2018.gadā”, tāpat valdība un sociālie partneri turpinās diskusijas par iespējamajiem risinājumiem ienākumu nevienlīdzības mazināšanai.

Labklājības ministrija (LM) informēs par priekšlikumiem minimālās mēneša darba algas apmēram 2016.gadā, valdībai ar sociālajiem partneriem būs nepieciešams vienoties par kādu no LM izvirzītajiem variantiem, kontekstā ar 2016.gada noteiktajām budžeta prioritātēm.

NTSP sēdi 13.augustā vadīs LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns, piedaloties LDDK prezidentam Vitālijam Gavrilovam, un Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai.

NTSP sēdes sākums plkst.14:00, Ministru kabineta (Rīga, Brīvības bulvāris 36) Zaļajā zālē (2.stāvā). Mediju iespējas: foto, video sēdes sākumā, mediju pārstāvju dalība sēdē, pēc sēdes – atbildes uz žurnālistu jautājumiem.

Sēdes darba kārtība pieejama šeit.

Nacionālā trīspusējās sadarbības padome – koordinē un organizē trīspusējo sociālo dialogu starp darba devēju organizācijām, valsts institūcijām un arodbiedrībām, lai saskaņotu šo organizāciju intereses sociālajos un ekonomiskajos jautājumos, tādejādi garantējot sociālo stabilitāti valstī. Plašāk par NTSP lasi šeit.

Papildus informācija:
Laura Titāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082929
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu