Skip to main content

Greifelds: Baltijas kapitāla tirgus attīstība stimulēs ekonomikas izaugsmi

Šodien, 27. jūnijā, tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, biržu grupas NASDAQ OMX vadītājs Roberts Greifelds (Robert Greifeld) uzsvēra, ka Baltijas valstu kapitāla tirgum ir nozīmīgs attīstības potenciāls un tā īstenošana sniegs ieguldījumu reģiona ekonomikas izaugsmē.

Savukārt V. Dombrovskis uzsvēra, ka pašreizējos apstākļos, kad banku sektora kreditēšana vēl joprojām ir ierobežota, gan esošo uzņēmumu attīstībai, gan jaunu biznesa ideju īstenošanai nepieciešams meklēt alternatīvus finansējuma resursus. Šajā jomā fondu biržas var sniegt būtisku pienesumu, tādēļ premjers aicināja NASDAQ OMX pievērsties šīm iespējām.

Pārrunājot iespējas fondu biržā kotēt valstij pilnībā vai daļēji piederošos uzņēmumus premjers informēja, ka valdība pašlaik strādā pie valsts kapitālsabiedrību pārvaldes reformas, kuras laikā tiks izvērtēts kuri uzņēmumi jāpatur valsts īpašumā un kurus iespējams nodot privatizācijai, tostarp arī kotējot biržā. V.Dombrovskis uzsvēra, ka tās kompānijas, kas iekļautas neprivatizējamo uzņēmumu sarakstā, nav nododamas kotācijai biržā. Citos gadījumos šī iespēja ir apsverama, ņemot vērā nozīmīgos ieguvumus, ko sniedz šis process, piemēram, uzlabojumus biznesa kultūrā un uzņēmumu pārvaldības caurredzamībā, kā arī iespēju piesaistīt ārvalstu investīcijas attīstībai.

NASDAQ OMX vadītājs premjeru informēja par kompānijas mērķi veidot kopēju Baltijas valstu kapitāla tirgu ar mērķi piesaistīt tam jaunus reģionāla līmeņa partnerus, kā arī veicināt investoru interesi par iespējām ieguldīt Baltijas reģionā.

Šī ir pirmā NASDAQ OMX vadītāja vizīte Baltijā. Tās laikā plānotas tikšanās ar valstu vadītājiem, amatpersonām, vēstniekiem un uzņēmumu vadītājiem. NASDAQ OMX ir pasaulē lielākā biržu grupa, kurā no 2008. gada ir pārstāvēta arī Latvijā ar biržu NASDAQ OMX Riga. NASDAQ OMX biržās kotēti aptuveni 3400 uzņēmumi visā pasaulē, tostarp tādi savu nozaru līderi kā Apple, Google, Microsoft, Facebook, Starbucks, Carlsberg u.c.

Valdis Dombrovskis pagājušajā gadā kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju apmeklēja ASV un 21. jūnijā viesojās arī NASDAQ OMX centrālajā birojā Ņujorkā, kur piedalījās tirdzniecības sesijas noslēguma svinīgajā iezvanīšanā. Tās laikā Taimskvērā uz NASDAQ MarketSite ēkas fasādes tika demonstrēts Latvijas Institūta sagatavotais videoklips par Latviju.

Audio pēc V. Dombrovska un R. Greifelda tikšanās pieejams šeit.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu