Skip to main content

Kariņš: ilgtermiņā Eiropas valūtas savienība bez politiskās savienības nav iespējama

Briselē, 27 j ūnijā, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība), komentējot Eiropas Savienības (ES) prezidenta Hermana van Rompeja un citu ES augstāko amatpersonu sagatavoto projektu dalībvalstu samitam, norāda, ka tas ir pirmais sakārtotais piedāvājums no ES institūciju puses, taču tas nav tūlītējs risinājums esošajai krīzei.

Kariņš norāda, ka ilgtermiņā valūtas savienība bez politiskās savienības nav iespējama, taču tas nav tūlītējs risinājums esošajai krīzei. Tas ir desmitgadīgs process un signāls starptautiskajiem finanšu tirgiem, lai tos nomierinātu un parādītu virzienu, kurā Eiropa varētu doties.

Deputāts uzsver, ka jau šobrīd pastāvošās pretrunas starp Vāciju un Dienvideiropas valstīm ir nesavienojamas. Eiropas dienvidvalstis uzskata, ka viņām ir jādod nauda, bet nevēlas veikt nepieciešamās reformas, savukārt, Vācija nepiekrīt dot naudu, bez iespējam kontrolēt procesus un reformu īstenošanu.

„Skatoties no mūsu valsts interesēm, uzskatu, ka mums ir jāatbalsta valūtas apvienība un līdz ar to arī virzība uz ciešāku politisko apvienību. Mūsu labklājībai ir nepieciešama stabilitāte un spēcīgas ekonomikas ap mums. Ja izirs vienotā valūta, izirs arī vienotais tirgus un līdz ar to arī negatīvi ietekmēs mūsu valsts labklājības izaugsmi,” norāda Kariņš.

Kā zināms, 28. un 29. jūnijā notiks ES samits, kura laikā tiks apspriestas ES augstāko amatpersonu sagatavotais projekts, kas paredz ES centrālo institūciju fiskālās kontroles pilnvaru palielināšanu un virzību uz ciešāku fiskālo un politisko savienību tuvāko 10 gadu laikā.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu