Skip to main content

Grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli” maldina sabiedrību un neaizstāv vietējos kurināmā ražotājus

Šodien, 26.jūlijā, Saeimā pirmajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli” neaizstāv vietējos kurināmā ražotājus un ir lēts triks sabiedrības maldināšanai un patieso labuma guvēju slēpšanai, uzskata politisko partiju apvienība VIENOTĪBA. Grozījumi ir arī pretrunā Satversmei, norāda VIENOTĪBA.

”Akcīzes nodokļa pamata būtība ir stimulēt vietējā, nevis svešzemju kurināmā ražotājus, un tādējādi veicināt Latvijas energoneatkarību. Pēc šīsdienas balsojuma varam jautāt – kurš būs patiesais ieguvējs no atcelta akcīzes nodokļa gāzei? Visticamāk tie, kas lobē augstas gāzes cenas, nevis Latvijas iedzīvotāji”, uzsver VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs.

„Tautas partijas, Latvijas Pirmās partijas/Latvijas ceļa un Saskaņas centra deputāti apzināti noklusē, ka lielāko tarifa sadārdzinājumu veido tieši dabasgāzes iepirkuma cenas kāpums. Reālais gala tarifa samazinājums iedzīvotājiem pēc akcīzes nodokļa atcelšanas gāzei pēc speciālistu aprēķiniem ir tikai par 3 – 6 %, lai gan iedzīvotājiem tas pieauga par aptuveni 40%,” norāda A. Štokenbergs.

„Vienīgais reālais risinājums gāzes tarifa samazināšanai ir nodrošināt pamatota tarifa pieņemšanu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā,” atzīst A. Štokenbergs.

„Tā kā politiskie spēki, priekšlikuma iesniedzēji nenorāda, kā plāno segt viņu priekšlikuma rezultātā negūtos ieņēmumus valsts budžetā, tad šāda rīcība vērtējama kā bezatbildīga, kā agresīvs mēģinājums izsist no līdzsvara Dombrovska valdības panākto valsts finansiālā stāvokļa stabilitāti. Likumiem neatbilstošie un nepārdomātie lēmumi ilgtermiņā būs postoši, jo mazina vietējo atjaunojamo energoresursu izaugsmes un efektivitātes programmu izvēršanas iespējas, tai skaitā ēku siltināšanas programmu ieviešanu, jo prioritāri tiek uzturēta Latvijas atkarība no Krievijas gāzes. Pie tam būs jārod cits risinājums, kā gūt paredzētos ienākumus valsts budžetā. Ir nepārprotami redzams, ka priekšlikuma atbalstītāji populistiski lieto argumentus par iedzīvotāju un ražotāju interešu aizstāvību, lai trūkstošos budžeta ienākumus ar citu paņēmienu tik un tā ņemtu no mazāk turīgajām sabiedrības grupām,” uzsver VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsver: „Likuma grozījumi pirmajā lasījumā pieņemti, neievērojot Satversmes 66.pantā noteikto prasību, pieņemot lēmumu, kurš saistīts ar budžetā neparedzētiem izdevumiem, paredzēt arī līdzekļus, no kuriem šos izdevumus segt.”

S. Āboltiņa norāda: „Patiesi žēl, ka opozīcijas deputāti nedomā valstiski un sabiedrības interesēs, bet ar savu demagoģiju spēlē uz sabiedrības jūtām. Vēlreiz būtu vietā opozīcijai sekot līdzi notikumiem citviet pasaulē – piemēram, Ungārijas jaunās valdības populistiskās demagoģijas dēļ starptautiskie aizdevēji jau ir brīdinājuši līdz šim priekšzīmīgo Ungāriju par aizdevuma programmas apturēšanu.”

Ģ. V. Kristovskis uzskata, ka mēģinājums atcelt akcīzes nodokli gāzei ir atsevišķu opozīcijas partiju lēts triks vēlētāju balsu pirkšanā. Spilgts šādu priekšvēlēšanu gaisotnes paņēmienu lietotājs ir Tautas partija, kas bija viena no partijām, kas savulaik balsoja par akcīzes nodokļa piemērošanu gāzei.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Papildus informācija:
Gunda Reire
Apvienības VIENOTĪBA
sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29123440
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu