Skip to main content

G. V. Kristovskis – 1941. gada jūnija deportāciju brūces joprojām nav sadzijušas

Partiju apvienības „Vienotība” un partijas „Pilsoniskā savienības” (PS) priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis šajās dienās ieradies Austrālijā, atsaucoties Austrālijas latviešu sabiedrības aicinājumam iepazīstināt ar politiski ekonomisko situāciju Latvijā un vēlēšanu apvienības „Vienotība” piedāvājumu pirms 10.Saeimas vēlēšanām.

Paralēli sarunām par Latvijas politiski ekonomiskajām aktualitātēm Latvijā, Kristovskis piedalās arī Adelaides, Pertas un Melnburnas latviešu sabiedrības pasākumos, kas veltīti pirms 70 gadiem no Latvijas deportēto un iznīcināto iedzīvotāju piemiņai.

Savās uzrunās viņš ir pateicies latviešiem Austrālijā par viņu ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā, uzturot dzīvu Latvijas valsts neatkarības ideju un okupācijas režīma upuru piemiņu daudzu gadu desmitu garumā. Viņš uzteica tautiešu patriotisko stāju, kas joprojām tiek uzturēta tālu no Latvijas.

„Vienotības” un „Pilsoniskās savienības” priekšsēdētājs Kristovskis norādīja, ka piemiņas pasākumi ir latviešu tautas dzīvā atmiņa. „Kamēr vēsturiskā patiesība nav triumfējusi, mēs nevaram piedot tiem, kas pastrādāja šos noziegumus vai mēģina tos nodot aizmirstībai vai pat attaisnot! Ir nepieļaujami, ka Eiropas sabiedrībā, pat Latvijā dzīvojošu cilvēku atmiņā tiek uzturēta izkropļota vēstures notikumu versija, kuru uzvarētāju, PSRS interesēs, par II Pasaules karu savulaik akceptēja Rietumu sabiedrība. Tikai tad Latvija būs pilnvērtīgi atgriezusies Rietumu sabiedrībā, kad patiesība būs triumfējusi”, ir pārliecināts Kristovskis.

Kristovkis atgādināja, ka totalitāro PSRS un nacistiskās Vācijas noziedzīgo režīmu rezultātā tika neatgriezeniski izkropļoti miljoniem Baltijas valstu iedzīvotāju likteņi, desmitiem tūkstošu cilvēku no Latvijas tika izsūtīti uz Sibīrijas vergu nometnēm, kur tos pakļāva izmisumam, badam, nāvei, bet dzimtenē to īpašumi tika nolaupīti vai iznīcināti. Latvijas demokrātiskā attīstība tika apturēta, un Latviju uz pieciem gadu desmitiem izdzēsa no Eiropas kartes.

“Šādu noziegumu izgaismošana ir ētisks un morāls pienākums. To nodošana aizmirstībai, kā to dažkārt aicina Krievijas politikā ieinteresētie ļaudis, nozīmētu to, ka no savas pieredzes neko nemācāmies! Mums ir jāciena pašiem sevi, tikai tad spēsim panākt, ka to darīs arī citi, ka spēsim būt pašapzinīgi un konkurētspējīgi mūsdienu modernajā pasaulē ”, savās uzrunās norāda Kristovskis.

Paraksts pie bildes: G. V. Kristovskis Adelaidē, Austrālijā pie Nāciju piemiņas sienas 14.jūnija depotrtēto piemiņas pasākumā

Informāciju sagatavoja:
Sallija Benfelde
Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos
[email protected]
Tālr.: 29191392

Dalies ar ziņu