Skip to main content

Iedzīvotājus aicina piedalīties Sirds veselības gada atklāšanas pasākumā Liepājā

Sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), Latvijas Kardiologu biedrību un Liepājas pilsētas domi, trešdien, 12. decembrī, no plkst.11:00 – 14:00 iedzīvotāji aicināti nākt un bez maksas pārbaudīt savu sirds veselību Veselības ministrijas Sirds veselības gada atklāšanas pasākumā, Liepājas Olimpiskajā centrā, Liepājā, Brīvības ielā 39.

Sirds veselības gada atklāšanas pasākumā, kā arī tā ietvaros organizētajā preses konferencē, sabiedrības un mediju uzmanība tiks pievērsta Latvijas iedzīvotāju sirds veselības rādītājiem un tos ietekmējošo sirds un asinsvadu slimību riska faktoru izplatībai – augstam asinsspiedienam, neveselīgiem uztura paradumiem un mazkustīgam dzīvesveidam. „Šie visi ir faktori, kurus, mainot savus veselības paradumus, katrs pats no mums varam ietekmēt. Nāciet un pārliecinieties – lai rūpētos par savas sirds veselību, nav nepieciešami lieli līdzekļi un ilgs laiks,” aicina veselības ministre Ingrīda Circene.

Pasākuma ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja pārbaudīt savas sirds slimību riska faktorus – noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu, kā arī saņemt speciālistu konsultācijas sirds veselības jautājumos.

Interesentiem būs arī iespēja noklausīties prof.Andreja Ērgļa, Latvijas Kardiologu biedrības prezidenta lekciju “Sirds veselības ABC jeb kā dzīvot līdz 120 gadiem?”, kā arī kopā ar speciālistiem un veselības ministri Ingrīdu Circeni izmēģināt dažādus vingrojumus savas sirds veselības veicināšanai.

Pasākuma ietvaros tiks godināti arī tie speciālisti, kas ar savu ilggadējo darbu snieguši īpašu ieguldījumu Latvijas kardioloģijas attīstībā dr. Ojārs Rūja, dr. Alfreds Lībiņš, dr.Iveta Šime, māsas Ieva Lāčkoka un Miroslava Lavreņina.

Savukārt ārpusē, pie Liepājas Olimpiskā centra, laika posmā no 11:30 līdz 12:00, interesentiem būs iespēja piedalīties jauno Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnu prezentācijā.

Mediju ievērībai! Mediju pārstāvji plkst. 12:00 aicināti uz preses konferenci, kas veltīta Sirds veselības gada atklāšanai. Preses konference norisināsies Liepājas Olimpiskajā centra Liepu zālē. Preses konferencē piedalīsies:

Ingrīda Circene, veselības ministre,
Inga Šmate, SPKC direktore,
Prof. Andrejs Ērglis, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents,
Uldis Sesks, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876106, 67876008
[email protected]

 

Dalies ar ziņu