Skip to main content

Iepazīšanās vizītē pie ārlietu ministra Rinkēviča ierodas Ukrainas vēstnieks Latvijā

13. jūlijā pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča iepazīšanās vizītē bija ieradies jaunais Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgens Perebijniss (Yevgen Perebyinis).

J. Perebijniss apsveica ministru ar veiksmīgu Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un nodeva oficiālās apsveikuma vēstules no Ukrainas prezidenta Petro Porošenko un ārlietu ministra Pavlo Kļimkina. Vēstnieks pateicās E. Rinkēvičam par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai, īpaši atzīmējot 6. jūlijā Dzintaru koncertzālē notikušo labdarības koncertu Ukrainas bērniem. Ārlietu ministrs apliecināja, ka Latvija turpinās aktīvi sniegt nepieciešamo atbalstu Ukrainai, un uzsvēra, ka ir svarīgi uzturēt esošo dinamiku Ukrainas – ES attiecībās, kā arī izmantot Austrumu partnerības formātu kā labu sadarbības platformu.

E. Rinkēvičs un J. Perebijniss bija vienisprātis, ka līdz ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē noslēgumu ir svarīgi intensificēt Latvijas un Ukrainas divpusējās attiecības. E. Rinkēvičs atzīmēja, ka Latvijas prezidents Raimonds Vējonis plāno šogad apmeklēt Ukrainu oficiālā vizītē. Ministrs un vēstnieks arī pārrunāja gatavošanos Latvijas – Ukrainas Starpvaldību komisijas sēdei ekonomiskos jautājumos, kas pēc Ukrainas puses piedāvājuma varētu notikt 2016. gadā.

J. Perebijniss ir karjeras diplomāts, no 2014. gada bija Ukrainas Ārlietu ministrijas preses sekretārs. Viņš bijis vēstnieks Zviedrijā, ģenerālkonsuls Slovākijā, konsuls Grieķijā un Čehijā.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu