Skip to main content

Straujuma ar Vācijas vēstnieci Latvijā pārrunā veiksmīgo sadarbību

FOTO no tikšanās

Ceturtdien, 16.jūlijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā Andrea Viktorinu (Andrea Wiktorin), kura bija ieradusies atvadu vizītē.

Tikšanās laikā Ministru prezidente atzinīgi vērtēja Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, uzsverot ciešo sadarbību gan NATO, gan Eiropas Savienības ietvaros.

Tāpat Ministru prezidente pateicās vēstniecei par atbalstu Latvijai iestāšanās sarunās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, kā arī atbalstu Latvijas prezidentūrai ES Padomē. L.Straujuma augstu novērtēja Vācijas aktīvo dalību kolektīvās aizsardzības stiprināšanā reģionā, piedaloties NATO gaisa patruļas misijā Baltijas valstīs.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī abu valstu veiksmīgā sadarbība mediju un stratēģiskās komunikācijas jomās, tostarp parakstītais saprašanās memorands starp "Latvijas Televīziju" un "Deutsche Welle". L.Straujuma un Vācijas vēstniece pārrunāja arī abu valstu sadarbību profesionālās izglītības jomā.

Tikšanās noslēgumā Ministru prezidente pateicās par ieguldījumu ekonomisko un kultūras attiecību stiprināšanā.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu