Skip to main content

Iepazīstina jauniešus ar Eiropas vērtībām

No š. g. 30. jūlija līdz 1. augustam viesu namā „Spāriņu kalns” Cēsu rajonā norisinās seminārs jauniešiem „Jaunietis Eiropā!”, ko organizē „Pilsoniskās savienības”(PS) jauniešu nodaļa sadarbībā ar Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Sandru Kalnieti (ETP grupa) un Robēra Šūmaņa fondu. Semināra mērķis – veicināt izpratni par aktuāliem procesiem Eiropā, apzināt iespējas un zināšanas, ko jaunieši var sasniegt ES ietvaros.

Jauniešus uzrunāja politiķe Sandra Kalniete, ekonomists Andris Vilks, Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Egils Levits, žurnālists un politologs Pauls Raudseps, PS valdes loceklis Arvils Ašeradens, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Valdis Zaborskis, biedrības „Zināšanu un inovāciju sabiedrība” valdes locekle Vita Brakovska un režisore, aktrise un rakstniece Baņuta Rubesa. Ar ziņojumiem uzstājās arī PS jauniešu pārstāvji Rolands Irklis, Jānis Birks un Aiga Dakule. Seminārā piedalījās 35 aktīvākie PS jauniešu nodaļas pārstāvji – 25 no reģioniem un 10 no Rīgas.

S. Kalniete ar jauniešiem runāja par Latviju Eiropā, tās vēsturi, identitāti un piederību. E. Levita referāta tēma bija „Eiropas Savienība un Latvijas valstiskums: suverenitāte un kopspēks”, P. Raudsepa aplūkoja „Pilsoniskās līdzdalības tradīcijas un spēks Rietumu sabiedrībās”, Andris Vilks runāja par ekonomiku un ceļu no dziļas krīzes uz jaunu sākumu. V. Zaborskis jauniešus iepazīstināja ar Eiropas Savienības institūcijām.

Daudz tika runāts arī par komandu veidošanas principiem, komunikāciju prasmēm un kampaņu veidošanu. Tam tika veltīti vairāki ziņojumi. Tāpat A.Dakule informēja par Starptautisko projektu rakstīšanas iespējām.

S. Kalniete seminārā uzsvēra: “Ir ļoti svarīgi, lai tieši jaunieši, kas ir pirmā paaudze pēc neatkarības atgūšanas, kas nepazīst padomju režīmu, saprastu, kā un kāpēc Latvijai atrašanās Eiropas Savienībā ir nozīmīga. Un tieši šajās vēlēšanās noskaidrosies, vai Latvija kļūs par īstu Eiropas valsti, vai arī turpinās koķetēt ar „visām pusēm”. Kalniete arī uzsvēra, ka priecājas par katru jaunu cilvēku, kam ir vēlme un drosme iesaistīties politikā.

Seminārs noslēgsies rīt ar radošo darbnīcu „Ko jaunietis var darīt turpmākos 4 gadus, lai veicinātu pilsonisko līdzdalību politiskajos procesos un veicinātu izpratni sabiedrībā par politiku”. To vadīs R. Irklis, PS un partiju apvienības VIENOTĪBA valdes loceklis un VIENOTĪBAS deputāta kandidāts 10. Saeimas vēlēšanās.

Informāciju sagatavoja:
Pilsoniskās savienības preses sekretāre
Dace Balode

Dalies ar ziņu