Skip to main content
Iepazīstinām ar JAUNĀS VIENOTĪBAS 13.Saeimas vēlēšanu deputātu sarakstu līderiem un programmas galveno mērķi

Iepazīstinām ar JAUNĀS VIENOTĪBAS 13.Saeimas vēlēšanu deputātu sarakstu līderiem un programmas galveno mērķi

Šodien partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA izziņoja 13.Saeimas vēlēšanu sarakstu līderus un iepazīstināja ar Ministru prezidenta amata kandidāta Krišjāņa Kariņa programmu Latvijas izaugsmei.


“JAUNĀ VIENOTĪBA ir politisks spēks – sešu partiju apvienība, kas izveidota ar mērķi radīt apstākļus, lai vidējā alga Latvijā sasniegtu 1500 eiro. Mums ir ļoti skaidras piecas galvenās prioritātes – izglītība, veselības, drošība, tiesiskums un algas, rīcības plāns ir izvērsts manā programmā Latvijas izaugsmei. Mums ir ļoti spējīga komanda, kura to gatava īstenot, un JAUNĀ VIENOTĪBA sevī ietver gan pieredzi, gan jaunu cilvēku enerģiju.

Mēs esam izvirzījuši vēlēšanu sarakstu līderus – Rīgā ar pirmo numuru JAUNĀS VIENOTĪBAS vēlēšanu sarakstā startēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Vidzemē saraksta līdere būs Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere, Zemgalē vēlēšanu sarakstu vadīs labklājības ministrs Jānis Reirs, Kurzemē – vicepremjers, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, savukārt Latgalē saraksta pirmais numurs būs Latgales partijas priekšsēdētājs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Aldis Adamovičs,” sacīja Krišjānis Kariņš, JAUNĀS VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta amata kandidāts.


“JAUNĀ VIENOTĪBA ir ar lielu pieredzi valdības darbā, tai ir ļoti nozīmīga loma valsts vadīšanā un krīzes pārvarēšanā. JAUNĀS VIENOTĪBAS komandā esmu piekritusi kļūt par tieslietu ministra amata kandidāti. Esmu ilgstoši noraudzījusies uz to, ka mūsu ekonomikas izaugsmes bremzējošais faktors ir nesakārtotā tieslietu joma, tostarp korupcija tajā. Ja mēs gribam būt konkurētspējīgi, ja mēs vēlamies gan vietējiem uzņēmējiem, gan investoriem pateikt, ka valsts domā par investīcijām, tad šī joma ir jāsakārto. Mēs uzskatām, ka tieslietu nozare nevar ilgstoši atrasties vienas partijas ietekmē, ir jādomā par tieslietu nozari kā ekonomikas izaugsmes asinsriti,” uzsvēra Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja un partiju apvienības Vidzemes saraksta līdere Inese Lībiņa-Egnere.


“Šis ir īpašs vēlēšanu gads – mēs redzam, ka ļoti daudz cilvēku, kuri tradicionāli ir balsojuši par tā dēvētajām pilsoniskajām partijām vai demokrātiskā centra partijām, ir nedaudz apjukuši. Es ticu, ka JAUNĀ VIENOTĪBA var saglabāt to, kas ir bijis labais līdz šim: pieredze un zināšanu kopums saistībā gan ar Eiropas, gan citām jomām. Arvien jaunu partiju veidošana neveicina partiju sistēmas stiprināšanos. Ļoti skaidra vīzija par to, ka Latvijai ir jābūt stingri sakņotai Eiropā, ka Latvijai ir jābūt modernai valstij, kurā ir moderna izglītības sistēma, kā arī atjaunojot to, kas kādreiz bija ļoti būtiski tiesiskuma jautājumu risināšanā un strādājot pie ārējās un iekšējās drošības stiprināšanas – šādam JAUNĀS VIENOTĪBAS politiskajam piedāvājumam, kas ir centriski orientēts, ir vieta Latvijas politikā,” pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Rīgas saraksta līderis Edgars Rinkēvičs.


“JAUNĀ VIENOTĪBA nozīmē jaunu enerģiju, cilvēkus, kuri grib strādāt kopā, grib būt komandā, cits citu atbalstīt un strādāt Latvijas labā. Kopš esmu VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, VIENOTĪBAS frakcija strādā ļoti labi, mēs esam saliedēta komanda. Kāpēc esmu mainījis domas un Vidzemes sarakstā startēšu nevis ar pirmo, bet ar pēdējo numuru? Pēdējā mēneša laikā esmu daudz domājis, ko nozīmē būt saraksta pirmajam numuram un ko vispār nozīmē kandidēšana Saeimas vēlēšanās? Esmu sapratis – ja esmu Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, tas nenozīmē, ka man ir jābūt pirmajam numuram. Otrādi – priekšsēdētājs rāda piemēru citiem un var atrasties sarakstā jebkurā vietā. Es pats izlēmu startēt kā saraksta pēdējais numurs, lai parādītu visiem domubiedriem gan partijā, gan frakcijā, ka visi ir pelnījuši būt saraksta pirmie numuri, bet mums ir tikai pieci saraksti un piecas sarakstu līderu vietas. Mēs esam JAUNĀ VIENOTĪBA, jauna komanda, jauna enerģija un mēs ejam uz priekšu kopā,” uzsvēra Hosams Abu Meri, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.


Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu