Skip to main content

Iestājamies par VID muitas un finanšu policijas apvienošanu

VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāti šodien izskatīšanai Saeimā iesnieguši grozījumus likumā, kas paredz divu VID izmeklēšanas iestāžu – finanšu un muitas policiju – apvienošanu vienā izmeklēšanas iestādē – nodokļu un muitas policijā.

Kādēļ netika atbalstīti FM izstrādātie grozījumi?
Finanšu ministrijas iecere ir izveidot VID Iekšējās drošības daļu – represīvu izmeklēšanas struktūru, kuras pilnvaras un funkcijas pielīdzināmas izmeklēšanas iestādes funkcijām, vienlaikus nododot to paša VID ģenerāldirektora tiešā pakļautībā. Šāds piedāvājums ir vien darbības imitācija, kas ne vien nepalīdz, bet var kaitēt gan dienesta darbam, gan tēlam sabiedrības acīs.

Situācijā, kad VID ģenerāldirektors vada abu dienestu darbu, iestādei izmeklējot pašai savus pārkāpumus, nevar tikt nodrošināta objektīva izmeklēšana, kā arī jārēķinās ar iespējamiem iekšējās korupcijas riskiem.

Ko mēs piedāvājam?
Šobrīd operatīvo darbību un izmeklēšanu, lai atklātu un novērstu noziedzīgus nodarījumus muitas lietu jomā VID veic gan finanšu, gan muitas policija.

Lai samazinātu izmeklēšanas iestāžu skaitu un veicinātu VID uzdevumu efektīvu izpildi, optimizētu un centralizētu VID struktūrvienības, kuras veic noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu valsts ieņēmumu jomā un muitas lietu jomā, mēs piedāvājam abas VID iestādes – finanšu un muitas policiju – apvienot vienā izmeklēšanas iestādē – nodokļu un muitas policijā.

Dalies ar ziņu