Skip to main content
Lībiņa- Egnere kļuvusi par VIENOTĪBAS frakcijas vadītāja biedri

Foto: Saeima

Inese Lībiņa-Egnere vadīs Saeimas Nacionālās drošības komisiju

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju šodien ievēlēta 12. Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere.

Nacionālās drošības komisijas kompetencē ir valsts drošības iestāžu uzraudzība un parlamentārā kontrole. Saskaņā ar Nacionālās drošības likumu, Latvijas Republikā ir trīs valsts drošības iestādes – Satversmes aizsardzības birojs, Militārās izlūkošanas un drošības dienests un Drošības policija. Komisijas priekšsēdētājs ir viens no Nacionālās drošības padomes locekļiem.

Komisija izvērtē un akceptē valsts drošības iestāžu budžetu projektus un parlamentārā kārtībā uzrauga budžetu izlietojumu, uzklausa Ministru kabineta un valsts drošības iestāžu vadītāju ziņojumus par valsts drošības iestāžu darbību, kā arī izskata šo iestāžu darbības pārbaudes rezultātus. Komisijas kompetencē ir izskatīt valdības izstrādāto Nacionālās drošības plānu, kā arī izskatīt priekšlikumus par Satversmes aizsardzības biroja vadību.

Inese Lībiņa-Egnere ir tiesību zinātņu doktore, studējusi Latvijas Universitātē un Freiburgas universitātē Vācijā. 12. Saeimā Lībiņa-Egnere ir parlamenta priekšsēdētājas biedre, Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedre, kā arī darbojas Pieprasījumu komisijā. Deputāte strādā arī Tiesu politikas apakškomisijā un Sabiedrības veselības apakškomisijā.

Dalies ar ziņu