Skip to main content

Inovācijas Latvijā ir visstraujāk augošās starp Eiropas dalībvalstīm

Šodien Eiropas Komisija publiskojusi 2016. gada Eiropas Inovācijas rezultātu pārskatu. Tajā secināts, ka Eiropas Savienība jaunradē panākusi Japānu un ASV, inovācijas līdere ir Zviedrija, savukārt jaunrade visstraujāk attīstījusies Latvijā.

Atskatoties uz astoņu gadu periodu (2008.-2015.), Latvija piedzīvojusi vislielāko izaugsmi, uzlabojot sniegumu par 4 %, tādejādi no zemākās novatoru grupas nokļūstot dalībvalstu grupā, kurā inovācijas sniegums ir 50-90 % no visu dalībvalstu vidējā rādītāja. Vislielāko indeksa kritumu Latvija piedzīvoja 2013. gadā, taču 2015. gadā sekoja straujš pieaugums.

Ikgadējais Eiropas Inovācijas rezultātu pārskats sniedz novērtējumu par Eiropas Savienības dalībvalstu pētniecības un jaunrades veiktspēju, kā arī to pētījumu un jaunrades sistēmu stiprās un vājās puses. Pētījuma mērķis ir palīdzēt dalībvalstīm izvērtēt jomas, kurās nepieciešams koncentrēt darbību, lai attīstītu jaunrades sniegumu.

Svarīgākais, kas vajadzīgs, lai kļūtu par inovācijas līderi, ir ieviest līdzsvarotu inovācijas sistēmu, kurā attiecīga līmeņa publiskās un privātās investīcijas iet roku rokā ar produktīvām inovācijas partnerībām, ko veido uzņēmumi un akadēmiskie speciālisti, kā arī ar spēcīgu izglītības bāzi un izcilu pētniecību. Nepieciešams, lai inovācijas ietekme uz ekonomiku izpaustos inovatīvu produktu pārdošanā un eksportēšanā, kā arī nodarbinātībā.

Vairāk informācija pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
LR Izglītības un zinātnes ministrija

Dalies ar ziņu