Skip to main content

Reirs ES ministru neformālajā sanāksmē diskutē par sabiedrības novecošanās izaicinājumiem

No 14. līdz 15. jūlijam labklājības ministrs Jānis Reirs piedalās Eiropas Savienības (ES) nodarbinātības un sociālās politikas ministru neformālajā sanāksmē Bratislavā, Slovākijā.

Neformālās sanāksmes laikā trīs galvenie dalībvalstu ministru diskusiju temati ir sabiedrības novecošanās un ar to saistītie darba tirgus un sociālās drošības sistēmu izaicinājumi, digitalizācija un tās ietekme uz darba tirgu, kā arī tehnoloģiju attīstības ietekme uz darba kvalitāti un nākotnē nepieciešamajām prasmēm.

Diskusijā par sabiedrības novecošanos un ar to saistītajiem darba tirgus un sociālās drošības sistēmu izaicinājumiem labklājības ministrs uzsvēra Latvijas paveikto attiecībā uz aktīvās novecošanas stratēģiju un pensiju sistēmas ilgtspēju. “Vairāk par pusi ilgtermiņa bezdarbnieku Latvijā ir vecumā virs 50 gadiem. Tāpēc esam izstrādājuši īpašu programmu, lai mazinātu šķēršļus šīs grupas ilgstošo bezdarbnieku integrācijai un veicinātu viņu atgriešanos aktīvajā darba tirgū,” uzsvēra Jānis Reirs.

Savukārt attiecībā uz jautājumiem par digitalizāciju un nākotnes prasmēm galvenā uzmanība pievērsta aktīvā darba tirgus pasākumiem, informācijas tehnoloģiju prasmju nozīmei nākotnē, kā arī iekļaujoša darba tirgus un sociālās drošības sistēmu ieguvumiem.

Par neformālajā sanāksmē izskatāmajiem jautājumiem Labklājības ministrija izstrādāja informatīvo ziņojumu, kas ir saskaņots ar līdzatbildīgajām ministrijām, vienlaikus konsultējoties arī ar sociālajiem partneriem. Informatīvais ziņojums 12. jūlijā apstiprināts valdībā.

Informāciju sagatavoja:
Aija Bukova-Žideļūna
labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre
Tel. 29471759
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu