Skip to main content

Izsludina koncepciju par normatīvo aktu sakārtošanu saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā

Ceturtdien, 29. martā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināta koncepcija par normatīvo aktu sakārtošanu saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā. Koncepcijas mērķis ir noteikt vienotu kārtību attiecībā uz likumiem, Ministru kabineta (MK) noteikumiem, MK rīkojumiem, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) noteikumiem un Latvijas Bankas (LB) noteikumiem, kā arī uz pašvaldību saistošajiem noteikumiem.

Attiecībā uz MK noteikumiem un rīkojumiem, FKTK un LB noteikumiem koncepcija paredz trīs normatīvo aktu grozīšanas variantus, no kuriem Finanšu ministrija ierosina atbalstīt B risinājuma variantu, kas paredz visus normatīvos aktus grozīt līdz eiro pieņemšanas dienai – 2014. gada 1. janvārim.

A variants paredz normatīvos aktus grozīt pakāpeniski, sākot ar brīdi, kad ir zināms Eiropas Savienības (ES) Padomes noteiktais valūtas maiņas kurss un trīs gadus pēc maiņas kursa noteikšanas.

B variants paredz grozīt visus normatīvos aktus līdz eiro ieviešanas dienai. Atbildīgajām institūcijām normatīvo aktu grozījumi jāsagatavo līdz brīdim, kad ir zināms ES Padomes noteiktais valūtas maiņas kurss, līdz 2013. gada 1. augustam vienotā likumprojektu paketē jāvirza apstiprināšanai sagatavotos normatīvos aktus, kuros nav nepieciešams zināt maiņas kursu un kas nav būtiski tiesiskās noteiktības nodrošināšanai, savukārt līdz 2013. gada 1. oktobrim – tos normatīvos aktus, kuru grozījumu izstrādāšanai nepieciešams zināt maiņas kursu un kas ir būtiski tiesiskās noteiktības nodrošināšanai un ērtai pārejai uz eiro.

C variants paredz grozīt normatīvos aktus, liekot uzsvaru uz tiesiskās nepārtrauktības nodrošināšanai būtiskiem normatīvajiem aktiem, t.i. līdz eiro ieviešanas dienai grozīt tos normatīvos aktus, kas ir būtiski tiesiskās noteiktības nodrošināšanai un ērtai pārejai uz eiro, un pārējos tiesību aktus grozīt trīs gadus pēc maiņas kursa noteikšanas.
Visu variantu paredzētie pasākumi tiks veikti atbilstošo institūciju esošo budžetu ietvaros – normatīvo aktu sakārtošanai netiks izdalīti speciāli finanšu līdzekļi.

Savukārt attiecībā uz pašvaldību saistošo noteikumu grozīšanu Finanšu ministrija ierosina atbalstīt C risinājuma variantu, kas paredz Euro ieviešanas likumā noteikt, ka pašvaldību saistošie noteikumi jāgroza līdz eiro ieviešanas dienai.

A variants paredz pašvaldību saistošos noteikumus grozīt pakāpeniski, sākot ar brīdi, kad ir zināms ES Padomes noteiktais valūtas maiņas kurss un trīs gadus pēc maiņas kursa noteikšanas, bet B variants paredz, ka pašvaldības pašas sekotu līdzi eiro ieviešanas procesam un, ja nepieciešams, grozītu savus izdotos saistošos noteikumus.

Koncepciju vēl skatīs MK. Tā ir pieejama šeit.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu