Skip to main content

Izvēlies savu Ministru prezidentu!

Politisko partiju apvienība VIENOTĪBA uzsākusi vērienīgu tautas aptauju „Izvēlies savu Ministru prezidentu!”. Sabiedriskās domas pētījumi liecina, ka politiskā priekšvēlēšanu cīņa norisināsies starp divu kardināli atšķirīgu politisko spēku Ministru prezidenta kandidātiem – Valdi Dombrovski un Jāni Urbanoviču. Tāpēc VIENOTĪBA aptaujā iedzīvotājus, lūdzot norādīt, kuram no šiem diviem kandidātiem Valsts prezidentam pēc vēlēšanām būtu jāuztic valsts vadīšana.

„Izšķiršanās ir vienkārša, bet skaidra un skaudra: Dombrovska vai Urbanoviča valdība Latvijā. Izvēle ir par Latvijas nākotni – turpināsim Valda Dombrovska iesākto stabilitātes un ekonomikas augšupejas kursu vai piekritīsim Jāņa Urbanoviča piedāvātajām pārmaiņām, kuru rezultāts būs Latvijas valsts pazaudēšana,” šodien preses konferencē sacīja VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

„Valsts prezidentu, visticamāk, gaida politiska izšķiršanās starp Valdi Dombrovski vai Jāni Urbanoviču kā nākamo Ministru prezidentu. Izvēle noteiks Latvijas nākotni. Urbanovičs ir deklarējis nepieciešamību Latvijai izstāties no NATO, atteikties no starptautiskā aizdevuma – vai Urbanovičs šobrīd noklusē, ka Latvijai ir jākļūst par Krievijas ķīlu? Jau šobrīd Saskaņas Centrs musina sabiedrību uz ģenerālstreiku brīdī, kad situācija valstī ar katru dienu uzlabojas, un sēj etnisko naidu. Būtiska ir tautas izvēle. Tāpēc esam uzsākuši tautas aptauju, kas līdzvērtīgs tautas balsojumam – lai tauta izlemj, kam uzticēt valsts vadīšanu pēc vēlēšanām!” norādīja Ģ.V. Kristovskis.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa informēja, ka tautas balsojuma rezultāti līdz vēlēšanām tiks iesniegti Valsts prezidentam, aicinot, pēc vēlēšanām nominējot nākamo Ministru prezidentu, ņemt vērā Latvijas iedzīvotāju izdarīto izvēli.

VIENOTĪBA tautas aptauju veic dažādos veidos. Pirmkārt, Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti aizpildīt īpaši izveidotu anketu, norādot kuram no diviem Ministru prezidenta kandidātiem – Valdim Dombrovskim vai Jānim Urbanovičam – Valsts prezidentam pēc vēlēšanām būtu jāuztic valsts vadīšana. Anketa ir publicēta VIENOTĪBAS augusta avīzē, ko saņem 300 000 Latvijas mājsaimniecību, kā arī apvienības mājas lapā www.vienotiba.lv. Anketa ir arī pieejama VIENOTĪBAS birojā un ar tās palīdzību iedzīvotājus visā Latvijā aptaujā apvienības deputātu kandidāti, biedri un atbalstītāji.

Pēc VIENOTĪBAS pasūtījuma tiek arī veiktas socioloģiskas aptaujas – tiešās intervijas un internetaptaujas. Preses konferencē VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs informēja par pirmajiem aptaujas rezultātiem: „Jau šobrīd pēc VIENOTĪBAS pasūtījuma kompānija „GFK” ir veikusi sabiedriskās domas aptauju, kurā piedalījās 30 tūkstoši balsstiesīgo pilsoņu. 71% no aptaujātajiem, aizpildot internetā anketu, kā nākamo valdības vadītāju izvēlējās Valdi Dombrovski, tādējādi sakaujot Jāni Urbanoviču. Šobrīd nolemts tautas balsojumu turpināt.”

„Aicinot Latvijas iedzīvotājus parakstīties par savu Ministru prezidentu, mēs arī aicinām sabiedrību izdarīt izvēli ne tikai par partiju, bet arī par nākamā valdības veidotāja kandidātu, kam uzticas. Šobrīd vairāk nekā jebkad ir svarīgi nepazaudēt Latviju kā demokrātisku, uz rietumu vērtībām balstītu valsti. Tā ir izvēle ne tikai par gudru Saeimu, bet arī par gudru valsts vadītāju,” uzsvēra S. Āboltiņa.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Anketu var aizpildīt VIENOTĪBAS mājas lapā www.vienotiba.lv vai izdrukājot un ienesot VIENOTĪBAS birojā (Kr.Barona 3, Rīgā).
Gunda Reire
Apvienības VIENOTĪBA
sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29123440
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu