Skip to main content

Jānis Rozenbergs par nozīmīgu veikumu Vidzemes reģiona attīstībā apbalvots ar Cicerona Goda nosaukumu

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs šodien, 24.novembrī, par nozīmīgu veikumu Vidzemes reģiona attīstībā apbalvots ar Cicerona Goda nosaukumu.

Sveicot Rozenbergu, VIENOTĪBAS priekšsēdētāja, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja pauda prieku par iespēju balvu pasniegt mēram, kurš pārstāv vienu no senākajām Latvijas pilsētām – Cēsis. "Cēsis ir viens no tiem novadiem Latvijā, kur visspilgtāk redzams, kā bagātais vēsturiskais mantojums veidojis drošu pamatu laikmetīgai izaugsmei. Kur novada politikā vienlīdz domāts gan par izglītības, kultūras un infrastruktūras pieejamības un kvalitātes nodrošināšanu novadniekiem, gan uzņēmējdarbības un radošuma veicināšanu, droši un pārliecināti sevi piesakot pasaulei arī kā mūsdienu mākslas centru," uzsvēra Āboltiņa.

Āboltiņa arī norādīja, ka laikā, kad notikumi tuvāk un tālāk aiz mūsu robežām atgādina, cik trausls var būt miers un valstu suverenitāte, mēs stāvam uz savas valsts simtgades sliekšņa, kas Latvijas iedzīvotājiem nozīmē privilēģiju, gan atbildību pret mūsu senčiem, vērtībām un nākamajām paaudzēm.

"Nenoliedzami, spēcīgi un uzticami sabiedrotie, profesionāli un lojāli bruņotie spēki un drošas robežas ir neatsveramas mūsu valsts brīvības un neatkarības nodrošināšanā. Taču pati brīvība – pati valsts – nav atrodama ne īsti tās bruņojumā, ne finansiālajos vai ekonomiskajos rādītājos. Brīvība ir tās cilvēkos," uzsvēra Āboltiņa, norādot, ka ik novads un iedzīvotājs ir pelnījis uzmanību un godīgu attieksmi, neatkarīgi no dzīvesvietas, nodarbošanās vai savas izvēles vēlēšanās. Ik pašvaldība, arī visattālākā, ir mūsu pašu mājas, kurās cilvēki vēlas strādāt, audzināt un skolot bērnus, brīvi nokļūt citās apdzīvotās vietās, justies savam novadam un valstij piederīgi un vajadzīgi.

"Patriotisms nav abstrakts – droša un brīva valsts sākas ar katra tās iedzīvotāja cieņu pret savām tēva mājām, lepnumu par savu novadu, ticību savas valsts nākotnei. Tikai tad tādi jēdzieni kā “reģionu līdzvērtīga izaugsme” pārtop uzņēmējos, kuri, ieguvuši labu izglītību, atgriežas savās dzimtas mājās un ģimenēs, kurās darbs un pārliecība par iespējām nodrošināt savu labklājību ļauj droši iesakņoties dzimtajos novados, pauda Āboltiņa.

"Nav lielas un mazas politikas, darbu lielu dara nodomi, mērķi un vērtības, kas likti tā pamatā. Cicerons teicis, ka brīvi dzīvo tikai tas, kurš rod prieku, izpildot savu pienākumu. Šie vārdi, manuprāt, labi raksturo Jāni Rozenbergu. To gribu novēlēt arī ikvienam no mums!" uzsvēra VIENOTĪBAS priekšsēdētāja.

Pilnu VIENOTĪBAS priekšsēdētājas, Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas uzrunu lasi šeit.

Dalies ar ziņu