Skip to main content

Nākamgad Rīgā notiks Ķīnas, Centrālās un Austrumeiropas valstu premjerministru samits

24. un 25. novembrī Ķīnas Tautas Republikas (ĶTR) pilsētā Sudžou notiek Ķīnas, Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu jeb 16+1 premjerministru 4. samits.

Ķīnas un Centrālās, un Austrumeiropas valdību vadītāji ik gadu vienojas par konkrētiem soļiem Ķīnas un reģiona sadarbībā, kam ir paliekoša ietekme arī uz kopējo ES – Ķīnas sadarbības dinamiku.

Ķīnā šodien panākta vienošanās, ka nākamā premjerministru tikšanās šajā formātā notiks Rīgā. Tāpat tika nolemts, ka tieši Latvijā tiks izveidots Loģistikas un transporta koordinācijas sekretariāts, līdz ar to Latviju izvirzot kā transporta nozari koordinējošo valsti 16+1 formātā. Nākamgad Rīgā tiks organizēta arī pirmā Ķīnas, Centrālās un Austrumeiropas valstu par transporta nozari atbildīgo ministru konference, kuras laikā varētu tikt atklāts jaunais sekretariāts.

Latvijas gaidāmā līderība šajā formātā ir sasniegums un būtisks apliecinājums Latvijas līdzšinējam ieguldījumam šī formāta attīstībā un ilgtspējā. Nākamā gada laikā Ārlietu ministriju un citas valsts institūcijas gaida pamatīgs sagatavošanas darbs, kam ir jāsniedz ievērojama pievienotā vērtība ne tikai valstu sadarbībā, bet arī uzņemējdarbības vides uzlabošanā gan Latvijā, gan visā reģionā.

Latvijas delegāciju samitā Ķīnā vada premjerministre Laimdota Straujuma. Delegācijā ir iekļauts Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, kurš ir šī formāta nacionālais sadarbības koordinators, Satiksmes un Ekonomikas ministrijas pārstāvji, Latvijas vēstniece Ķīnā Ingrīda Levrence, kā arī Latvijas uzņēmēji.

Plānots, ka vizītes laikā Ķīnā 26. novembrī L. Straujuma tiksies ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpinu un premjeru Li Kecjanu.

16 +1 jeb Ķīnas un Centrālās, un Austrumeiropas valstu sadarbības formātu veido Ķīna un 16 valstis: Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Čehija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija, Rumānija, Bulgārija, Horvātija, Bosnija un Hercegovina, Serbija, Melnkalne, Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija, Albānija. Formāta būtība ir aktivizēt sadarbību investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības un kultūras jomās.

 

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (371) 67016 272 
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu