Skip to main content

Japānas vēstnieks: Latvijas un Japānas ekonomiskajā sadarbībā vēl ir neizmantots potenciāls

Otrdien, 18. decembrī, finanšu ministrs Andris Vilks Finanšu ministrijā iepazīšanās vizītē tikās ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Tošijuki Tagu (Toshiyuki Taga). Tikšanās laikā galvenokārt tika pārrunāti aktuālie ekonomiskie notikumi Latvijā un pasaulē, gan arī nākotnes redzējums un savstarpējā sadarbība.

Sarunas gaitā ministrs un vēstnieks bija vienisprātis par nepieciešamību paplašināt Latvijas un Japānas savstarpējo sadarbību un uzturēt dialogu, lai veicinātu investoru piesaisti, tādējādi palielinot ne tikai Latvijas, bet arī visa kopējā Baltijas reģiona ekonomisko izaugsmi un attīstību.

„Latvijas un Japānas ekonomiskajā sadarbībā vēl ir neizmantots potenciāls, tāpēc, savstarpēji sadarbojoties un īstenojot uzņēmējdarbību veicinošas aktivitātes, mums ir jārosina abpusēja uzņēmēju interese paplašināt savu darbību, kas vienlaikus sniegtu būtisku ieguvumu abu valstu ekonomikām,” atzina Japānas vēstnieks.

Norādot, ka Latvijas ekonomika ir atgriezusies pie stabilas un veselīgas izaugsmes un ir atvērta jaunām iespējām, finanšu ministrs arī aicināja Japānu atbalstīt mūsu valsts pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD).

Tikšanās laikā Japānas vēstnieks atzinīgi novērtēja arī Latvijas valdības darbu ekonomiskās situācijas stabilizēšanā. Vēstnieks uzsvēra, ka Latvija ne tikai Eiropas, bet arī citām pasaules valstīm šobrīd ir ļoti labs piemērs, kā ar mērķtiecīgu rīcību un pārdomātiem lēmumiem var pārvarēt grūtības, vienlaikus sekmējot arī ekonomikas izaugsmi.

Tikšanās laikā A.Vilks informēja vēstnieku arī par šā brīža situāciju un makroekonomikas rādītājiem, tādējādi raidot nozīmīgus signālus par investīcijām labvēlīgu vidi Latvijā.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Elīna Neimane
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu