Skip to main content

Jāpārtrauc Rīgas pašvaldības īpašumu izpārdošana

Protestējot pret Rīgas domes vairākuma īstenoto pašvaldības īpašumu izpārdošanas kampaņu, „Vienotības” un Nacionālās apvienības deputāti šodien atteicās piedalīties Pilsētas īpašuma komitejas sēdē. Tādejādi netika savākts dalībnieku kvorums, un sēde bija jāatceļ.

Tajā bija paredzēts atbalstīt vairāku pilsētas nekustāmo īpašumu pārdošanu – to vidū vairāk nekā 100 ha Lucavsalas zemes un dārzkopības kooperatīvus Jumpravsalā. Lai varētu pārdot zemi Dainas ielā 8, šodien tika paredzēts atbalstīt tās atsavināšanu. Līdz šim Dainas ielā bija plānots celt pašvaldības bērnu dārzu. Līdzīgi sēdes darba kārtībā bija iekļauta zemes Tallinas ielā 6 un 10 atsavināšana, kur vēl pirms gada bija plānota bērnu dārza celtniecība.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka Rīgā tiek īstenota pilsētas īpašumu izpārdošanas kampaņa, lai papildinātu budžetu, kura deficīts izaudzis nesaimnieciskas darbības rezultātā.

„Rīgas pašvaldības īpašums pieder rīdziniekiem, to nedrīkst izpārdot, lai labotu valdošās koalīcijas saimniekošanas kļūdas”, uzskata Rīgas domes deputāts Valdis Gavars.

Deputāts cer, ka sēdes atcelšana kvoruma trūkuma dēļ rosinās Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātus aktīvāk apmeklēt komiteju sēdes.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu