Skip to main content

Jāpārtrauc saimnieku ņirgāšanās par īrniekiem Maskavas ielā 39!

Rīgas domes deputāts Valdis Gavars ir nosūtījis iesniegumu Latvijas Ģenerālprokuratūrai ar lūgumu izvērtēt ēkas Rīgā, Maskavas ielā 39. īpašnieku attieksmi pret īrniekiem.

Deputāts ir saņēmis iedzīvotāju sūdzības par necilvēcisko mājas īpašnieku rīcību, izmantojot dažādas nelikumīgas metodes, lai piespiestu īrniekus pamest savus dzīvokļus. Kā informē iedzīvotāji, bez jebkāda pamatota iemesla tiekot atslēgta ūdens padeve, un iedzīvotāji ir spiesti uz dzīvokļiem ūdeni nest spaiņos, ziemā netiek pieslēgts siltums, lai gan tehniski ēka tam ir sakārtota, nedarbojas kanalizācija, pārvietojamā tualete atrodas sētā.

„Gadījumi, kad denacionalizēto namu īpašnieki ar brutālām metodēm piespiež īrniekus pēkšņi atstāt savus mājokļus, bieži ir prātam neaptverami. Atsevišķu māju īpašnieku patvaļai un visatļautībai ir jādara gals. Daudzi īrnieki ir kļuvuši par situācijas ķīlniekiem, viņiem ir nepieciešama varasiestāžu palīdzība,” uzskata Valdis Gavars.

Kā informē iedzīvotāji, vēl kāds veids, kā ēkas īpašnieki cenšas piespiest īrniekus pamest dzīvoķlus ir ārdurvju aiznaglošana, vai īpašu dzelzs durvju uzstādīšana cilvēku prombūtnes laikā.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu