Skip to main content

EIB pārstāvji pauž gatavību investēt vēl vairāk projektos Latvijā

no tikšanās

Pirmdien, 8. septembrī, finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Eiropas Investīciju bankas (EIB) prezidentu Verneru Hojeru (Werner Hoyer) un EIB vadības komiteju, lai pārrunātu aktuālo ekonomisko situāciju Latvijā. Tikšanās laikā EIB pārstāvji pauda gatavību Latvijā atbalstīt vēl vairāk projektu.

“Mēs ļoti augstu vērtējam sadarbību ar Eiropas Investīciju banku, kas aizsākās jau 1997. gadā. Kopš tā laika banka ir veikusi investīcijas daudzos Latvijai ļoti nozīmīgos projektos tādās jomās kā transports, enerģētika, telekomunikācijas un infrastruktūras attīstība vairāku miljardu apmērā. Tāpat būtisks bijis atbalsts, kas sniegts mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai, tāpēc šī sadarbība mums ir ļoti nozīmīga arī turpmāk,” atklājot EIB vizīti Latvijā, teica finanšu ministrs Andris Vilks.

“Lai gan EIB investīciju apjoms Latvijā ir liels, mēs esam gatavi ar savām investīcijām atbalstīt vēl vairāk apjomīgu un Latvijai nozīmīgu projektu. Nereti tomēr saskaramies ar to, ka trūkst pieteikumu potenciālajām investīcijām, tāpēc sagaidām vairāk projektu, kas vēl vairāk veicinātu inovāciju attīstību un izaugsmi Latvijā,” norādīja EIB prezidents V. Hojers.

Runājot par iemesliem, kādēļ dažkārt trūkst projektu pieprasījumu, kuros investēt, finanšu ministrs norādīja, ka lielā mērā tas varētu būt skaidrojams ar Latvijas uzņēmēju piesardzību, ņemot vērā neseno pievienošanos eirozonai un esošo situāciju Ukrainā. Tajā pašā laikā Krievijas sankciju ietekme tieši šīs piesardzības pēc mums ir mazāk jūtama, jo uzņēmēji ir pietiekami elastīgi, lai apgūtu jaunus tirgus un nostabilizētos jau esošajos. Aptuveni 4% no uzņēmumiem, kuri eksportēja savus produktus uz Krieviju, sankciju sekas jūt visvairāk.

Tāpat tikšanās laikā abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību Austrumu partnerības valstīm vairāk koncentrēties uz ārējo tirgu apgūšanu, kā arī pilnveidot savas zināšanas par eksportu un produktu mārketingu, kas ļautu valstīm būt daudz elastīgākām.

Vadības komitejas izbraukuma sanāksmes ir EIB tradīcija, lai tuvāk iepazītu aktuālos EIB darbību ietekmējošos faktorus. Sanāksmju norises vietas tiek pieskaņotas aktuāliem ES un partnervalstu politiskiem notikumiem, Latvijas gadījumā tuvojošai ES Padomes prezidentūrai.

Informācijas sagatavotājs:
Maija Straupmane
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu