Skip to main content

JAUNĀ VIENOTĪBA Eiropā: Latvijas interešu pilnvērtīga aizstāvība ar pieredzi un ietekmi

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA, gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, ir izstrādājusi programmu, kuras vadmotīvs ir “Droša Latvija vienotā Eiropā”. Nākamajā Eiropas Parlamenta sasaukuma periodā partiju apvienība apņēmusies panākt Latvijas interesēm atbilstošu finansējuma apjomu nākamajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā periodam līdz 2027. gadam. JAUNĀ VIENOTĪBA uzskata, ka ārpolitikā un drošības jomā Latvijai ir būtiska Eiropas rīcībspēja, sadarbība ar NATO. Partiju apvienības politiķi turpinās attīstīt sadarbību ar Austrumu partnerības valstīm, strādās, lai ierobežotu Krievijas agresīvo ārpolitiku un pasargātu Eiropas demokrātijas no manipulācijām ar viltus ziņām.

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas viceprezidents, JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta līderis Eiropas Parlamenta vēlēšanās: “Mūsu pienākums nākamajā Eiropas Parlamenta pilnvaru termiņā ir gādāt par Latvijas izaugsmi vienotā un spēcīgā Eiropā. Galvenais uzdevums nākamajā Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas pilnvaru termiņā ir panākt maksimālu ES finansējuma piesaisti Latvijai, lai straujāk sasniegtu Eiropas vidējo dzīves līmeni. Tas nozīmē Latvijas interesēm atbilstošu finansējuma apjomu ES daudzgadu budžetā 2021.-2027.gadiem. ES kohēzijas politika joprojām nodrošinās nozīmīgākās investīcijas valsts izaugsmei un infrastruktūras attīstībai. Latvijai ir nepieciešamas ievērojamas investīcijas lauku teritoriju attīstībā, reģionu ekonomikas un uzņēmējdarbības stiprināšanā. Tāpēc no ES fondiem jāpanāk atbilstošs finansējums ilgtspējīgai lauku attīstībai, kā arī lauksaimniecības tiešmaksājumu tuvināšanai ES vidējam līmenim.”

JAUNĀ VIENOTĪBA apņemas nākamajā ES budžeta periodā panākt arī lielāku ES naudas piesaisti Latvijas zinātnei. “Tas ir kritiski nepieciešams, jo zinātnes un inovāciju attīstība un sasaiste ar reālo ekonomiku ir priekšnoteikums tam, lai Latvijas ekonomika turpinātu augt,” norāda Valdis Dombrovskis.

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Eiropas Parlamentā: “Mēs turpināsim stingri iestāties, lai ierobežotu Krievijas agresīvo ārpolitiku un pasargātu Eiropas demokrātijas no manipulācijām ar viltus ziņām. Tas ir būtisks ierocis, ko izmanto populisti. Latvijai nākamajā Eiropas Parlamentā būs 8 no 705 deputātu vietām, tāpēc svarīgi, lai tās pārstāv Latvijas valsts patrioti, kuri ne tikai grib, bet arī spēj aizstāvēt Latvijas intereses Eiropā.”

Krišjānis Kariņš, Ministru prezidents, partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs: “JAUNĀS VIENOTĪBAS saraksta priekšrocības šajās vēlēšanās ir acīmredzamas, jo par tām runā mūsu cilvēku līdz šim paveiktais – darbam Latvijas labā Eiropā deleģējam personības, kuras ir iemantojušas gan pieredzi, gan cieņu starptautiskajā politikā. JAUNĀS VIENOTĪBAS komanda šobrīd ir Latvijā vienīgā partija, kas pārstāvēta kā Latvijas Saeimā un valdībā, Eiropas Parlamentā un Eiropas Komisijā, kas rada visus priekšnoteikumus saskaņotam komandas darbam Latvijas labā. JAUNĀ VIENOTĪBA ir piederīga Eiropas Tautas partijas grupai, kas ir vadošais politiskais spēks Eiropā, līdz ar to varam Latvijas jautājumus Eiropas padomē izvirzīt visaugstākajā līmenī.”

Partiju apvienība JAUNĀ VIENOTĪBA šodien iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Kandidātu sarakstā ir profesionāļu komanda, kas pieredzējusi kā Latvijas, tā Eiropas politikā un ar savu darbu iemantojusi ietekmi visos varas līmeņos – kā Saeimā un Eiropas Parlamentā, tā valdībā un Eiropas Komsijā. Saraksta līderis ir Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, vēlēšanās kandidē visi jau šobrīd aktīvie Eiropas Parlamenta deputāti Sandra Kalniete, Kārlis Šadurskis, Inese Vaidere un Aleksejs Loskutovs. JAUNĀS VIENOTĪBAS komandā Eiropas Parlamenta vēlēšanām gandrīz visi kandidāti ir ar parlamentārā darba pieredzi Latvijas Saeimā vai Eiropas Parlamentā, puse kandidātu ir ar valdības darba pieredzi.

JAUNĀ VIENOTĪBA ir partiju apvienība, ko veido 6 partijas – “VIENOTĪBA”, “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija”. Partiju grupa ir daļa no Eiropas Tautas partijas saimes, kas ir lielākā un ietekmīgākā frakcija Eiropas Parlamentā.

Uzziņai – JAUNĀS VIENOTĪBAS komanda Eiropas Parlamenta vēlēšanām:
Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas viceprezidents
Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidente Eiropas Parlamentā
Arvils Ašeradens, 13. Saeimas deputāts, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs
Kārlis Šadurskis, Eiropas Parlamenta deputāts
Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte
Ģirts Valdis Kristovskis, Ventspils domes deputāts
Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre
Aleksejs Loskutovs, Eiropas Parlamenta deputāts
Ojārs Ēriks Kalniņš, 13. Saeimas deputāts
Andrejs Judins, 13. Saeimas deputāts
Ints Dālderis, finanšu ministra padomnieks
Rebeka Kiršteina, jaunatnes politikas eksperte
Atis Lejiņš, 13. Saeimas deputāts
Dmitrijs Golubevs, IT eksperts
Kārlis Eņģelis, labklājības nozares eksperts
Uģis Rotbergs, Rīgas domes deputāts

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA programma EP vēlēšanām.

Dalies ar ziņu