Skip to main content
JAUNĀ VIENOTĪBA: lēmumu par pedagogu algu paaugstināšanu nedrīkst mainīt

Foto: Saeima

JAUNĀ VIENOTĪBA: lēmumu par pedagogu algu paaugstināšanu nedrīkst mainīt, valdības apņemšanās jāpilda

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valde pirmdien nolēmusi vērsties pie Ministru prezidenta Māra Kučinska un finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas ar prasību pildīt pieņemto lēmumu un nodrošināt visu nepieciešamo finansējumu 10 miljonu eiro apjomā skolotāju algu paaugstināšanai 2018.gadā.

“Lēmums par pedagogu algu paaugstināšanu ir neatgriezenisks, tas jāpilda, tādēļ mēs prasīsim Ministru prezidentam un finanšu ministrei nodrošināt finansējumu skolotāju algu paaugstināšanai. Ja valdība spēj regulāri atrast papildu līdzekļus dažādu finanšu pieprasījumu apmierināšanai no Zemkopības ministrijas, tad Ministru prezidentam un finanšu ministrei nevajadzētu būt grūtībām atrast valsts budžetā nepieciešamos līdzekļus, lai pildītu valdībā panākto vienošanos un nodrošināt skolotājiem solīto algu pieaugumu no 1.septembra,” uzsvēra Krišjānis Kariņš, JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs.

“Augsta izglītības kvalitāte ir pamats, lai mūsu bērniem dotu iespējas veidot Latviju par plaukstošu un drošu valsti, pārticību un labklājību katrā ģimenē. Tas ir vienīgais ceļš, lai sabiedrībai dotu skaidru signālu par turpmāku atalgojuma pieaugumu skolotājiem un nostiprinātu pedagoģijas profesijas prestižu, skolas piesaistītu arvienu jaunus un talantīgus skolotājus,” pauda profesors Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs.

Iecerēts, ka JAUNĀ VIENOTĪBA šo jautājumu rosinās pārrunāt nākamajā Koalīcijas sadarbības padomes sēdē jaunnedēļ.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel. nr. 22087726

Dalies ar ziņu