Skip to main content
JAUNĀ VIENOTĪBA: netaisnīgā OIK sistēma ir jālikvidē; ja valdības vilcināsies

JAUNĀ VIENOTĪBA: netaisnīgā OIK sistēma ir jālikvidē; ja valdības vilcināsies, virzīsim OIK likvidēšanu Saeimā

Šodien partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA līderi preses konferencē paziņoja, ka OIK sistēma ir netaisnīga, tā ir jālikvidē un valdības vilcināšanās gadījumā šo jautājumu Saeimā virzīs VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas deputāti.

 

 

“OIK ir netaisnība un tā ir pilnībā jālikvidē.

Partiju apvienībai JAUNĀ VIENOTĪBA ir pilnīgi skaidrs, kā to izdarīt un esam apņēmības pilni to īstenot. Ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vadībā ir tapis plāns, kā likvidēt OIK. To īstenojot, valstij nebūs tiesvedību risku un nebūsim spiesti turpināt maksāt negodīgiem OIK saņēmējiem.

A.Ašeradens plānu ir iesniedzis valdībā, bet mums ir bažas, ka valdības vadītājs Māris Kučinskis vilcina skaidra lēmuma pieņemšanu šajā jautājumā.

 

Kučinskis muļļā šo jautājumu, līdzīgi kā ar izglītības satura reformu

 

– nevis pieņem skaidru lēmumu, ka likvidēs OIK, atbalstot ekonomikas ministra izstrādāto plānu, bet minot argumentus, ka vēl jāskatās, vēl nevar zināt, nevar karstu strēbt. Citiem vārdiem – novilcina precīza lēmuma pieņemšanu! Mums rodas aizdomas, ka OIK ražotāju spēcīgais lobijs ir guvis dzirdīgas ausis ZZS rindās, bet tas mums nav pieņemami. OIK ir netaisnīgs un tas ir jālikvidē!” uzsvēra Krišjānis Kariņš, JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, Ministru prezidenta amata kandidāts.

“Iesaistot plašu ekspertu un visu ieinteresēto pušu loku – gan enerģētikas ražotājus, gan valsts un patērētāju pārstāvjus – ir tapis tiesiski korekts plāns, kā trīs gadu laikā atteikties no OIK, neieraujot valsti nebeidzamās tiesvedībās ar milzīgām saistībām. Darba grupa ir izvēlējusies piecus konkrētus soļus, kas vislabākajā veidā ļauj nonākt līdz OIK likvidēšanai. Ja nepakļaujamies OIK ražotāju lobijam, bet pirmajā vietā noliekam sabiedrības intereses, tad plāns ir pilnībā īstenojams, kas ļaus elektrības rēķinus samazināt vismaz par 10%. Esmu pārliecināts, ka šis šobrīd ir vislabākais veids, kā izbeigt esošo blēdīgo OIK sistēmu. Šobrīd ir nepieciešama stingra politiskā griba to izdarīt un atteikties no OIK, “ Arvils Ašeradens, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs.

“Ja šodien valdība nepieņems lēmumu par OIK likvidēšanu, mēs, VIENOTĪBAS Saeimas frakcija, iesniegsim tuvākajā Saeimas sēdē lēmumprojektu par OIK likvidēšanu. Šī sasaukuma Saeima strādās vēl vismaz līdz novembra sākumam un šai Saeimai un valdībai ir jāpieņem lēmums par OIK likvidēšanu, kas ir netaisnība pret Latvijas sabiedrību,” pauda Hosams Abu Meri, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel. nr. 22087726

Dalies ar ziņu